Naga MarketsDAX zyskał podczas dzisiejszej sesji 0,68 procent. Oczekiwanie na minutes FOMCPodczas dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować mieszane nastroje na europejskim rynku akcji. Podczas gdy niemiecki DAX rozpoczął handel od wzrostów i zamknął się 0,68% wyżej, tak włoski FTSE MIB stracił 0,12%,a hiszpański IBEX35 przecenił się 0,61%. Patrząc z kolei na GPW, dziś została przerwana ostatnia wzrostowa passa.

DAX zakończył dzisiejszą sesję nad kreską

Indeks WIG20 stracił w środę 0,83%, jednak w skali całego tygodnia wciąż pozostaje na plusie. Jeśli chodzi o poszczególne spółki, dziś najmocniej wśród blue chipów traciły akcje banków, spadki na Pekao i PKO BP sięgnęły 2%, a walory Santandera przeceniły się niemal 3%. Pod kreską znalazły się także takie spółki jak JSW, czy PKN Orlen, które korygują ostatnie silne wzrosty. Warto również wspomnieć o Allegro, gdzie kolejny dzień z rzędu obserwowaliśmy silne spadki, a to w związku z konkurencyjną ofertą Amazona, o której pisaliśmy podczas wczorajszej sesji.Jeśli chodzi o sesję w USA, ta rozpoczęła się od nieznacznych wzrostów. Pozytywny sentyment można tłumaczyć solidnymi raportami spółek z Wall Street. Solidne raporty opublikowały takie instytucje jak BlackRock czy JP Morgan. W kolejnych godzinach obserwujemy jednak cofnięcie na głównych parkietach za oceanem, co może mieć związek z opublikowanymi dziś przed rozpoczęciem handlu danymi o inflacji za wrzesień.

Inflacja CPI wyniosła 5,4% r/r przy oczekiwaniach na poziomie 5.3% r/r. Wskaźnik bazowy wypadł z kolei zgodnie z szacunkami rynkowymi. Niemniej utrzymanie się inflacji na wysokim poziomie wywiera presję na politykę Fed i przybliża w czasie jej normalizację. W momencie przygotowywania tego komentarza Dow Jones traci 0,35%, S&P500 wrócił w rejony poziomu odniesienia, podczas gdy Nasdaq ograniczył wzrosty do 0,15%.

Warto wspomnieć, że dziś inwestorzy czekają jeszcze na publikację zapisków z ostatniego posiedzenia FOMC, co może mieć wpływ nie tylko na dolara, ale także na indeksy giełdowe.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here