Naga MarketsDAX zyskał dziś 0,23%, nieznaczne wzrosty w Europie i marazm w USAPodczas dzisiejszej sesji nie poznaliśmy żadnych kluczowych danych makroekonomicznych które mogłyby w znaczący sposób przełożyć się na większą zmienność na rynku akcji. Zdecydowana większość indeksów giełdowych w Europie rozpoczęła dzień od wzrostów, jednak kolejne godziny przyniosły konsolidację Ostatecznie środowy handel kończy się na plusie na większości parkietów na Starym Kontynencie. Niemiecki indeks DAX zyskał 0,23%, podczas gdy londyński FTSE100 dodał 0,39%, a francuski CAC40 zamknął się 0,5% wyżej.

DAX z niewielkim wzrostem podczas środowej sesji, mieszane nastroje na rynkach amerykańskich

Jeśli chodzi o giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie tutaj również przeważali dziś kupujący. Indeks dwudziestu największych spółek zdołał zamknąć się aż 0,85% wyżej, a wśród blue chipów najlepiej radziły sobie akcje CD Projekt. Walory gamingowego giganta zdołały zyskać w środę ponad 5%, tym samym połowa wczorajszej przeceny, wywołanej publikacją gorszych wyników finansowych, została wymazana. Na solidnym plusie handel zakończyły także Tauron (+4,4%) oraz Cyfrowy Polsat (+3%). Najmocniej traciły z kolei akcje Asseco, gdzie przecena sięgnęła niemal 3%. Należy także pamiętać że pomimo iż światowe rynki pozostają otwarte, tak jutro GPW nie działa z racji świąt. Niemniej to nie koniec emocji na ten tydzień. W piątek poznamy bowiem ważne dane z amerykańskiego rynku pracy, które powinny się przełożyć na podwyższoną zmienność na indeksach giełdowych na całym świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc na rynek amerykański, środowa sesja przebiega w mieszanych nastrojach. W momencie przygotowywania tego komentarza, główne indeksy giełdowe z USA konsolidują w rejonach poziomu odniesienia. Widać, wyraźnie, że inwestorzy wyczekują na wspomniany piątkowy raport z rynku pracy. Aktualnie S&P500 notowany jest 0,15% wyżej, Dow Jones zyskuje 0,1%, a Nasdaq rośnie 0,05%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here