Naga Markets

Krajowy WIG20 przeceniany jest o około 1%

Rynki finansowe w piątek zasypane zostaną szeregiem publikacji, w tym najważniejszym odczytem – zmianą zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA, a więc popularnymi payrolls. W obliczu doniesień z Rezerwy Federalnej dane ponownie zyskują na znaczeniu. Bullard z St. Louis stwierdził, że podwyżki stóp procentowych powinny nastąpić zaraz po wygaszeniu QE (marzec). Wprawdzie Bullard to przedstawiciel frakcji jastrzębi, jednak bardzo dobre dane z rynku pracy, a na taki kierunek wskazywał raport ADP, mogą zachęcić większą liczbę głosujących do bardziej jastrzębich ruchów.

Na Wall Street w czwartek kontynuowano korekcyjne trendy. Najwięcej stracił Dow Jones (-0,47 proc.). Notowania S&P500 oraz Nasdaq100 zniżkowały odpowiednio o 0,10 proc. oraz 0,13 proc. W trakcie handlu azjatyckiego nastroje są mieszane. Japoński Nikkei znalazł się pod kreską, ale dobrze radzi sobie Hang Seng, którego notowania rosną o 1,5 proc. Ryzykowne aktywa co do zasady znalazły się pod presją sprzedających.Notowania instrumentu DE30, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu DE30, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

W Europie futures indeksu DAX zniżkuje o 0,2 proc. po otwarciu handlu na rynku kasowym, podczas gdy CAC40 broni się zwyżką o 0,1 proc. Relatywnie płasko zachowują się notowania terminowe indeksów IBEX35 oraz FTSE100. Na krajowym podwórku WIG20 przeceniany jest o około 1 proc. Największą korektę (około -2,5 proc.) notują Cyfrowy Polsat oraz CDProjekt. Jedynym walorem wychodzącym nad kreskę jest DINO. Cena akcji rośnie o 0,5 proc.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here