Naga Markets

Czytasz właśnie kolejny newsletter z nowej serii „Okazje tygodnia na rynkach”, w którym co poniedziałek będziemy zwracać uwagę na ciekawe sytuacje techniczne na najpopularniejszych instrumentach. Pamiętaj, że „pogoda na rynkach” zmienia się dynamicznie i w momencie lektury – może być już za późno na wejście!

DAX

DAX wzrósł od dołków z początku października ub.r. o ponad 38 proc. Zwyżka ta okazała się na tyle znacząca, że niemiecki indeks osiągnął w minionym tygodniu najwyższa wycenę w swojej historii.Wraz z początkiem nowego tygodnia obserwujemy jednak niewielkie, spadkowe odreagowanie. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, kurs tego indeksu mógłby w najbliższym czasie powrócić w rejon wcześniej pokonanego oporu (teraz wsparcia) zlokalizowanego nieco poniżej 16 000 punktów.

Wydaje się jednak, iż spadki te będą jedynie korektą, po zakończeniu której DAX powróci na ścieżkę wzrostów i ustanowi nowe ATH.

HANDLUJ na rynkach finansowych w Purple Trading

EUR/NZD

Spoglądając na notowania pary EUR/NZD dostrzec można, że ubiegłotygodniowa wyprzedaż przyczyniła się do pokonania linii tendencji wzrostowej oraz znajdującego się niewiele niżej, horyzontalnego wsparcia w wysokości 1,7240.

Biorąc pod uwagę, że pokonanie jednego wsparcia zwykle sygnalizuje potencjał dalszych spadków w rejon kolejnego, w tym konkretnym przypadku oczekiwać można by dalszej deprecjacji w kierunku 1,70, bądź nawet 1,6730.

AVA Trade

EUR/CHF

Kontynuacji spadków oczekiwać można również na notowaniach pary EUR/CHF. Jej kurs osunął się bowiem pod koniec minionego tygodnia poniżej technicznego wsparcia zlokalizowanego w wysokości 0,9725, co napędzać może dalsza wyprzedaż w kierunku 0,9665. Jeżeli jednak i to wsparcie zostanie pokonane, wówczas tendencja spadkowa mogłaby być kontynuowana aż w rejon 0,9570.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułAnaliza EUR/NZD, w tle dalsze dywergencje na linii ECB/RBNZ?
Następny artykułInwestowanie w kryptowaluty bardziej ryzykowne od ruletki, ostrzega Cezary Graf
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.