Naga MarketsDAX zmienia sentyment, indeks dolara (USD) z mieszanymi nastrojami. Złoto delikatnie w górę - sentyment CMC MarketsRynki amerykańskie odbiły się od poziomów, którymi zakończyły ubiegły tydzień, zamykając się wczoraj nieznacznie wyżej. S&P 500 coraz bardziej zbliżał się do maksimów z początku tego roku. W przypadku Nasdaq wzrosty były nieco trudniejsze do utrzymania, a inwestorzy mieli na uwadze toczące się na Kapitolu polityczne rozgrywki, wciąż jednak chowając nadzieję, że rozkazy wykonawcze podpisane przez prezydenta USA w piątek będą punktem wyjścia do dalszych działań stymulacyjnych. Sekretarz skarbu USA, Steven Mnuchin, wskazał, że jest przygotowany do współpracy z demokratami w celu osiągnięcia jakiejś formy porozumienia i chociaż niektórzy Demokraci odgrażali się, że mogą przeciwstawić się nakazom prezydenta, jest to mało prawdopodobne na mniej niż 100 dni przed wyborami. Ponieważ rynki zakładają, że porozumienie może zostać osiągnięte, pozostaje tylko kwestia “kiedy”, a nie “czy”. Przy tym założeniu widzimy, że giełdy notują wzrosty.

Brytyjska stopa bezrobocia w górę, pomimo otwarcia gospodarki

W trakcie spokojnej sesji w Europie, wzrosty były dość ograniczone, szczególnie z powodu obaw dotyczących potencjalnej eskalacji konfliktu między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, po tym, jak Pekin zareagował sankcjami wobec starszych republikańskich senatorów, w tym Marco Rubio i Teda Cruz, w odwecie za działania USA w zeszłym tygodniu na rzecz ukarania przywódczyni Hongkongu Carrie Lam i innych chińskich urzędników. Oczekuje się, że dzisiejsze otwarcie w Europie będzie ponownie ostrożnym, ale pozytywnym początkiem, po podobnie pozytywnej sesji w Azji.

W centrum uwagi będą dane dotyczące bezrobocia z Wielkiej Brytanii, przed wstępnym odczytem PKB w II kw. Okazało się, że liczba bezrobotnych podawana przez MOP nie ma żadnego związku z rzeczywistą liczbą osób bez pracy lub osób, które prawdopodobnie stracą pracę w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Przy 3,9% w okresie trzech miesięcy do maja, dane nie odzwierciedlają liczby pracowników na urlopie i tych, którzy nie szukają pracy, choć oczekuje się, że dzisiejszy główny odczyt wzrośnie do 4,2%. Czerwcowe dane o bezrobociu lepiej obrazowały nam ogólny obraz sytuacji kształtując się na poziomie 7,3%, ze spadkiem o 0,5% w miarę ponownego otwarcia większej liczby sklepów i złagodzeniem ograniczeń. Sytuacja może ulec dalszej poprawie w lipcowych publikacjach, ponieważ salony fryzjerskie oraz niektóre puby i restauracje zostały ponownie otwarte, jednak wiele dużych firm ogłaszało tysiące utraconych miejsc pracy w ciągu ostatniego miesiąca, dlatego możliwe, że liczba wniosków wykaże wzrost, nawet pomimo kontynuacji luzowania restrykcji w Wielkiej Brytanii. Oczekuje się, że w ciągu trzech miesięcy do czerwca liczba miejsc pracy spadnie o 300 tys., po redukcji o 125 tys. obserwowanej w maju. Aby lepiej zrozumieć sytuację na rynku pracy, należy porównać liczby sprzed blokady w marcu. W czerwcu było to 660 tys. mniej, więc wydaje się, że takie porównanie stanowi przydatny punkt odniesienia.

W nocy odczyt sprzedaży detalicznej z Wielkiej Brytanii za lipiec pokazał wzrost o 4,3% rok do roku. To kolejny przyzwoity odczyt, ponieważ wydatki konsumentów nadal rosną po zamknięciu gospodarki, jednak ruch na High Street był nadal niewielki. Najnowszy odczyt ZEW za sierpień z Niemiec powinien nieznacznie spaść do 55 z 59,3.


Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

 

Kursy walut: dolar, funt, euro i jen

EURUSD – euro wciąż wygląda na słabe z perspektywą ruchu w kierunku ,1680. Przełamanie tego poziomu może skierować notowania na 1,1580. Odreagowanie może utrzymać się poniżej 1,1830.

GBPUSD – obecnie para znalazła wsparcie powyżej 1,3000 z silniejszym poziomem przy 1,2980. Przełamanie w dół 1,2980 otworzy drogę na ruch w kierunku 1,2770. Opór znajduje się przy szczytach z zeszłego tygodnia, w okolicy 1,3200.

EURGBP – dopóki znajdujemy się powyżej 0,8975/80 istnieje perspektywa powrotu w okolice  0,9080. Poniżej 0,8980 możliwy jest ruch w kierunku 0,8920.

USDJPY – wzrosty z piątku muszą wybić powyżej 106,50, by ponownie ruszyć w kierunku 107,20. Poziom 105,20 jest kluczowym wsparciem i musi zostać utrzymany by zapobiec spadkom w okolice 104,50.

DAX zmienia sentyment, indeks dolara (USD) z mieszanymi nastrojami. Złoto delikatnie w górę

Germany 30 – na kontraktach CFD na indeks DAX doszło do istotnej zmiany sentymentu. Jeszcze wczoraj rano przeważały pozycje długie, jednak wiara w kontynuację ruchu wzrostowego podupadła i dziś w przewadze są pozycje spadkowe, zarówno pod względem ilości (53%) jak i wartości (55%). W przypadku wartości zmiana o 5 punktów procentowych nastąpiła w ciągu ostatnich 10 godzin.

Złoto –  pomimo korekty na złocie większość klientów utrzymuje pozycje długie. Stanowią one 64% wartości i posiada je 69% klientów. Wczoraj wartości te były wyższe o odpowiednio 1 i 3 punkty procentowe.

CMC USD Index – nastroje względem amerykańskiej waluty pozostają bardzo mieszane, co widać wyraźnie w pozycjach na indeksie USD, reprezentującym siłę dolara względem ośmiu głównych walut (EUR, JPY, GBP, AUD, CAD, CHF, CNH i SGD). Większość klientów (64%) posiada pozycje długie, nastawione na aprecjację dolara,  jednak w wyraźnej przewadze pod względem wartości są pozycje krótkie, stanowiące 68% ogółu.

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here