Naga MarketsDAX ze znacznym spadkiem, czerwony kolor dominuje na większości giełdPodczas dzisiejszej sesji możemy obserwować wyraźne pogorszenie sentymentu i spadki na indeksach giełdowych na świecie. Główne benchmarki ze Starego Kontynentu rozpoczęły dzisiejszy handel pod kreską, a w kolejnych godzinach przecena jest pogłębiana.

DAX z przeceną, WIG20 również stracił

Na nieco ponad godzinę przed zamknięciem notowań, niemiecki DAX traci 2,5%, z kolei francuski CAC40 notowany jest 2,25% niżej, podczas gdy londyński FTSE 100 zniżkuje 1,8%. Czerwony kolor dominuje także na GPW, gdzie indeks dwudziestu największych spółek notuje 1,3% straty. WIG20 dynamicznie wycofuje się więc z ustanowionych wczoraj najwyższych poziomów w tym roku. Wśród polskich blue chipów jedynie 2 spółki znajdują się na plusie, podczas gdy pozostałe 18 notuje straty. Największą przecenę obserwujemy na akcjach KGHM (sięga ona niemal 6%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli chodzi o sesję za oceanem, negatywne nastroje, które obserwowaliśmy w Europie, udzielają się także inwestorom z USA. Główne indeksy giełdowe rozpoczęły dzień od luk spadkowych, a pierwsze minuty handlu nie zapowiadają rychłego odreagowania. W momencie przygotowywania tego komentarza spadki na Dow Jones, Nasdaq i S&P500 sięgają niemal 1,5%. Dużo gorzej radzi sobie z kolei Russell 2000, który zniżkuje prawie 3%. Za sprawą tąpnięcia na rynku kryptowalut, solidną przecenę notuje giełda krypyto – Coinbase (która zadebiutowała na giełdzie w kwietniu tego roku), która znalazła się dziś nawet 12% pod kreską.

Warto jednak zaznaczyć, że to nie koniec emocji na dziś. O godzinie 20:00 opublikowany zostanie protokół z ostatniego posiedzenia FOMC, co może doprowadzić do podwyższenia zmienności. Może, ale jednak – nie musi, ponieważ żaden z bankierów nie zasugerował, że rozmowy na temat taperingu już się rozpoczęły. Inwestorzy będą jednak z pewnością szukać w zapiskach z ostatniego posiedzenia wskazówek co do ewentualnego terminu zmniejszania programu skupu aktywów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wig20 akcje | akcje selvita | nasdq | wiadomości kryptowaluty | kurs bitcoin wykres | notowania 11bit | biomedlub akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here