Naga MarketsDAX zdołał utrzymać się na symbolicznym plusie, FTSE100 zamknął się aż 0,7% niżejŚrodowa sesja na rynku akcji w Europie przebiegała w mieszanych nastrojach. Po ostatniej dobrej passie, większośc głównych indeksów giełdowych ze Starego Kontynentu zamknęła się dziś pod kreską. Niemiecki DAX zdołał utrzymać się na symbolicznym plusie, wynoszącym nieco ponad 0,1%. Z kolei francuski CAC40 przecenił się 0,3%, a londyński FTSE100 zamknął się aż 0,7% niżej. Podobne straty odnotowały belgijski BEL20.

DAX minimalnie urósł, wzrosty kontynuowane również w USA

Jeśli chodzi o Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, podczas ostatniej sesji w tym miesiącu, a także kwartale, również obserwowaliśmy mieszane nastroje. WIG20 z pewnością znajdowałby się dziś na plusie… gdyby nie solidna przecena na akcjach CD Projekt. Inwestorom najwyraźniej nie spodobał się strategia na najbliższe lata przedstawiona przez spółkę, co doprowadziło do dwucyfrowej przeceny. Po wczorajszych spadkach wynoszących 9%, dziś notowania CDR zamknęły się 12% pod kreską, tym samym mamy do czynienia z pierwszym od czerwca 2019 roku zamknięciem poniżej poziomu 200 zł (cena na dzisiejszym zamknięciu to 191,1 zł).

Te artykuły również Cię zainteresują
W USA z kolei przeważa kolor zielony. Wzrosty należy tłumaczyć nadziejami co do dalszego wsparcia fiskalnego przez Bidena, a także dzisiejszym spadkiem na rynku długu (rentowności 10 letnich obligacji spadły z ostatniego maksimum przy 1,77% do 1,72%). Patrząc na poszczególne indeksy, najlepiej radzi sobie technologiczny Nasdaq, który rzeczy dziś barierę 13 000 pkt, a następnie wyszedł powyżej 13 100 pkt, indeks znajduje się aktualnie 1,75% powyżej wczorajszej ceny zamknięcia. Z kolei S&P500 rośnie 0,65%, a Dow Jones dodaje tylko 0,05%. Warto dodać, że w późnych godzinach wieczornych prezydent Stanów Zjednoczonych – Joe Biden przedstawi plan wydatków na infrastrukturę, co może przełożyć się na większą zmienność.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks sp500 | kurs kryptowalut wykres | ropa wti prognozy | theppro sklep | wartość dolara |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here