Naga Markets

DAX zakończył poniedziałkową sesję na plusie. Francuski CAC40 zyskał aż 0,54%Podczas pierwszej sesji w nowym tygodniu handlowym możemy obserwować wyraźnie lepsze nastroje niż pod koniec ubiegłego. Obawy o nowy wariant koronawirusa nieznacznie zmalały, niemniej wydaje się iż ten temat pozostanie kluczowym w najbliższych dniach.

DAX zakończył dzisiejszą sesję nad kreską

Jeśli chodzi o dziś, to co prawda przez większość czasu nie było widać zdecydowanego kierunku, niemniej główne indeksy giełdowe ze Starego Kontynentu zakończyły sesję na plusie. W dobrym zakończeniu sesji w Europie pomogły także wzrosty na początku handlu na Wall Street. Ostatecznie niemiecki DAX dodał 0,16%, z kolei francuski CAC40 zyskał 0,54%, podczas gdy londyński FTSE100 zamknął się 0,94% wyżej.Jeśli chodzi o nasz polski parkiet, indeks WIG20 skorzystał na dobrych globalnych nastrojach i zyskał dziś 0,26%. Wydaje się więc, że istnieje szansa na wyhamowanie ostatniej silnej przeceny. Niemniej, z drugiej strony należy zachować ostrożność, ponieważ sytuacja pandemiczna nie jest to końca jasna i dalej pozostaje kluczowym czynnikiem ryzyka.

Gwiazdą dzisiejszej sesji okazał się Mercator, którego walory podrożały aż o 20%! Dobrze poradziły sobie także akcje LPP, Pekao i JSW, gdzie wzrosty przekroczyły 3%. Najmocniej traciły z kolei akcje Lotosu i PGNiG. Warto także wspomnieć o spółce Biomed Lublin, która znalazła się pod presją sprzedających, jej akcje przeceniły się ponad 26% i znalazły poniżej poziomu 5 zł, czyli najniżej od około 1,5 roku.

Po bardzo słabej piątkowej sesji, główne indeksy giełdowe zza oceanu rozpoczęły dzisiejszy handel od wzrostów. Czyżbyśmy ponownie mieli do czynienia ze znany zjawiskiem “buy the dip”, czyli kupowaniem dołka po silnych spadkach? Już za chwilę rozpocznie się grudzień, czyli okres, w którym często mamy do czynienia z tzw. rajdem św. Mikołaja, jednak czy po tak fenomenalnym roku możemy liczyć na kolejne rekordy? Jak widać pojawia się dużo pytań i wątpliwości, jednak każdy scenariusz wydaje się możliwy.

Z pewnością temat koronawirusa, jak i polityki Fed pozostaną kluczowymi i będą kształtowy nastroje pod koniec tego roku. Wracając do tego, co tu i teraz, poniedziałkowe nastoje są lepsze i dają szasnę na odreagowanie po zeszłotygodniowym tąpnięciu. W momencie przygotowywania tego komentarza najlepiej radzi sobie technologiczny Nasdaq, gdzie wzrosty sięgają niemal 2%. Natomiast S&P500 i Dow Jones zyskują odpowiednio 1,47% i 0,81%.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here