Naga MarketsDAX zakończył poniedziałkową sesję 0,32% niżej, mieszane nastroje na początku tygodniaPierwsza sesja w nowym tygodniu handlowym przynosi nieznaczne pogorszenie nastrojów na światowym rynku akcji. Główne indeksy giełdowe ze Starego Kontynentu rozpoczęły handel od spadków, niemniej ich skala była niewielka.

DAX zakończył sesję pod kreską, francuski CAC40 z minimalnym zyskiem

Dzisiejsze cofnięcie można tłumaczyć realizacją zysków po ostatnich kilku wzrostowych sesjach. DAX zakończył poniedziałkową sesję 0,32% niżej, tym samym opublikowane słabsze dane IFO nie pogrążyły niemieckiego indeksu. Nieznacznie pod kreską zamknął się także londyński FTSE100, który stracił 0,03%, z kolei francuski CAC40 zyskał 0,15%. Jeśli chodzi natomiast o GPW, indeks dwudziestu największych spółek również rozpoczął dzień od spadków, następnie oberwaliśmy próbę odrabiania strat i wyjście nad kreskę, jednak ostatecznie stracił on 0,08%%. Niemniej  patrząc na wykres WIG20, sytuacja techniczna nie uległa zmianie, wciąż pozostaje on w konsolidacji i ja na razie nic nie wskazuje aby coś miało się zmienić. Patrząc na blue chipy, najlepiej poradził sobie KGHM, gdzie wzrosty sięgnęły ponad 2%. Najmocniej przeceniły się z kolei walory PGE (-4,76%).Początek handlu za oceanem przebiega w mieszanych nastrojach. Główne indeksy giełdowe ze Stanów Zjednoczonych wystartowały nieznacznie pod kreską, jednak aktualnie zdołały one wyjść na symboliczny plus. Najlepiej radzi sobie S&500, gdzie obserwujemy 0,13% wzrosty. Na razie na rynku brakuje pretekstu do wykonania większej korekty, a jeśli sentyment z ubiegłego tygodnia sie trzyma, niewykluczone są kolejne rekordy na Wall Street.

Większej zmienności na rynku akcji można się spodziewać w środę, kiedy poznamy decyzję FOMC. Niemniej raczej nie należy spodziewać się zmiany retoryki członków komitetu, a każde wzmianki o dalszej stymulacji gospodarki mogą wspierać ryzykowne aktywa. Ponadto warto zauważyć, że trwa sezon publikacji wyników kwartalnych, a dziś po zamknięciu sesji na Wall Street, poznamy raport finansowy Tesli. O tym na co będą zwracać uwagę inwestorzy pisaliśmy w komentarzu po godzinie 17:30.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn notowania | ropa kurs | blik | kurs dolara australijskiego w kantorach | średni kurs korony szwedzkiej | kurs ropy brent | kurs kruk |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here