Naga MarketsDAX zakończył dzisiejszą sesję na plusie. Niższa zmienność z powodu święta w USAPodczas dzisiejszej sesji możemy obserwować niższa zmienność na rynku akcji, a ma to związek ze Świętem Dziękczynienia w USA. Jeśli chodzi o sesje w Europie, zdecydowana większość europejskich indeksów zakończyła sesję na plusie, choć przy ograniczonych ruchach. Nieco lepsze nastroje można tłumaczyć wczorajszą decyzją nowej koalicji o odrzuceniu wniosku o lockdown w Niemczech, czego obawiały się rynki (po wprowadzeniu ograniczeń w Australii).

DAX zakończył dzisiejszą sesję nad kreską

Niemiecki DAX zdołał zamknąć się 0,22% wyżej, niemniej wciąż pozostaje poniżej kluczowego poziomu psychologicznego poziomu 16 tys. punktów, który pozostaje istotny w krótkim terminie. W przypadku jeśli w dalszym ciągu będzie się on utrzymywał poniżej, ryzyko pogłębienia korekty rośnie. Patrząc na inne indeksy ze Starego Kontynentu, francuski CAC40 zyskał 0,4%, z kolei londyński FTSE100 dodał 0,32%.Nieco gorzej poradził sobie włoski FTSE MIB, który stracił 0,22%, a także nasz polski WIG20, gdzie przecena sięgnęła niemal 0,5%. Tym samym indeks dwudziestu największych spółek na GPW ustanowił nowe lokalne minima, co może przemawiać za kontynuacją spadków a najbliższych dniach. Mimo iż ruch w dół ma zdecydowanie mniejszy impet niż w ubiegłym tygodniu, tak kierunek południowy jest dominujący, a ryzyko testu poziomu 2200 pkt pozostaje duże.

Jeśli chodzi o rynek amerykański ten dziś nie pracuje, a handel na kontraktach terminowych jest skrócony. Skupiając jednak uwagę na wczorajszej sesji w USA, ta zakończyła się całkiem nieźle i niewykluczone, że korekta spadkowa wkrótce się zakończy. Patrząc na główne indeksy giełdowe zza oceanu, ostatnie świece D1 zakończyły się długimi dolnymi cieniami i wzrostowymi korpusami, co może zachęcać kupujących do większej aktywności.

Jutro jednak nie należy spodziewać się większych ruchów. Mimo, że notowania na rynku akcji będą się odbywać, tak płynność z racji długiego weekendu powinna być ograniczona, a same godziny handlu są skrócone.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here