Naga MarketsDziś nieco w zastępstwie cyklu PSV i codziennych analiz Maxymiliana Bączkowskiego, postaram się przedstawić sytuację techniczną na niemieckim indeksie giełdowym DAXSeria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com


Jeżeli chodzi o szerokie ujęcie czasowe, to ubiegły tydzień zapewnił nam spekulantom dużą dawkę emocji. Można powiedzieć, że wreszcie doczekaliśmy się większej zmienności i zdecydowanych ruchów na niemieckim indeksie giełdowym. Patrząc na interwał D1, DAX wrócił poniżej poziomu 11 000 pkt. A jako, że od maja 2018 roku znajdujemy się w trendzie spadkowym, to istnieje szansa na zakończenie korekty wzrostowej, z którą mamy do czynienia od końcówki grudnia 2018 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czy w najbliższych tygodniach możemy zobaczyć zejście poniżej 10 300 pkt i nowe minima? Moim zdaniem jest na to spora szansa, pytanie jak to rozegrać? Przede wszystkim kluczowa powinna być strefa przy 11 030 pkt, najlepiej gdyby rynek przetestował ją w tym tygodniu, a następnie uaktywniła się podaż, wtedy też byłoby to naprawdę dobre miejsce, aby z wąskim stop lossem dołączyć się do potencjalnych spadków. Ktoś musi przecież kupić i nabrać się na możliwe wzrosty, aby sprawdzić wykres na niższe poziomy. Pamiętajmy też, że dax lubi dawać dawać mylne sygnały i robić bardzo szybkie zwroty, niemniej sytuacja techniczna nie zachęca w tej chwili strony kupującej do jakichś większych zakupów.

Wykres niemieckiego indeksu

DAX intraday

Jeżeli chodzi o dzisiejszą sesję, początki tygodnia z reguły bywają nudne. Po tak dużych ruchach pod koniec ubiegłego tygodnia, może się okazać, że dax będzie poruszał się wąskiej konsolidacji. Nie ma oczywiście reguły, jednak raczej nie spodziewam się dziś fajerwerków. Przede wszystkim kluczowa powinna być strefa przy 11 030 pkt, dopiero powróć ceny powyżej mogłaby doprowadzić do przyspieszenia wzrostu. Aktualnie, spoglądając na interwał czasowy – M30, możemy zauważyć, że dax wykonał największą korektę wzrostową na całym ruchu spadkowym od 6 stycznia. Utrzymywanie się powyżej może być zachętą do większej korekty wzrostowej w kierunku 11 030 pkt. Dopiero powrót poniżej poziomu 10 936 pkt powinien doprowadzić do testu nowych minimów. Jeżeli tam nie uaktywni się popyt, to spadki mogą przyspieszyć. Pamiętajmy, że z perspektywy D1, W1 prawdopodobieństwo spadków jest dużo większe niż wzrostów, dlatego w przypadku łapania spadających noży należy zachować szczególną ostrożność.

Wykres niemieckiego indeksu

Dla inwestorów spekulujących pod Pivoty, podam jeszcze punkty wg strategii PSV.

R3 = 11.317
R2 = 11.132
R1 = 11.039
P.P = 10.948
S1 = 10.855
S2 = 10.763
S3 = 10.579

Wykres DAX

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here