Naga MarketsDAX z nowymi historycznymi rekordami. Mieszane nastroje na rynku akcji w USAO ile wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się pod kreską, tak za sprawą wzrostu na indeksach azjatyckich, główne benchmarki na Starym Kontynencie rozpoczęły handel na plusie. Nastroje były na tyle dobre, że niemiecki indeks giełdowy zdołał ustanowić nowe historyczne rekordy! DAX znalazł się powyżej poziomu kwietniowych szczytów, jednak zapędy rynkowych byków zostały szybko powstrzymane.

DAX kontynuuje bicie rekordów

Nowe maksima zostały ustanowione po 9:00, a godzinę zaledwie godzinę później kurs znajdował się już prawie 100 punktów niżej. Dalsza część dnia przynosi kontynuację ruchu kierunku południowym, przez co indeks jest notowany już 170 punktów poniżej dziennych szczytów. Niemniej patrząc w ujęciu dziennym, za sprawą wysokiego otwarcia, niemiecki indeks traci jedynie 0,18%. Patrząc na inne parkiety, francuski CAC40 również traci niecałe 0,2%, z kolei 0,2% wyżej jest notowany londyński FTSE100.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli chodzi o giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, ta radzi sobie całkiem nieźle na tle naszych zachodnich sąsiadów. W momencie przygotowywania tego komentarza indeks dwudziestu największych spółek na GPW jest notowany 0,5% wyżej. Tym samym WIG20 znalazł się na najwyższych poziomach w tym roku (są to poziomy z lutego 2020 r)! Z kolei WIG przekroczył poziom 63 tysięcy punktów, co oznacza najwyższe poziomy od lutego 2018 roku. Bardzo dobrze radzi sobie także sWIG20, gdzie zanotowano poziomy niewidziane od 2007 roku. Patrząc na największe spółki, najlepiej radzą sobie akcje Allegro, gdzie obserwujemy ponad 5% zwyżkę. Słabo radzą sobie z kolei walory JSW i Tauron, gdzie spadki przekraczają 2,5%.

Ostudzenie nastrojów w Europie wpływa też niekorzystnie na rynek akcji w USA. Co prawda tuż przed godziną 16:00 Nasdaq i Russell 2000 rosną około 0,3%, jednak Dow Jones notowany jest 0,25% niżej, a S&P500 traci 0,1%. Jeżeli wczorajsze obawy odnośnie przegrzania gospodarki, a także ryzyka zaostrzenia polityki monetarnej przez Fed będą się utrzymywać, niewykluczone jest pogłębienie korekty spadkowej. Niemniej możliwe jest również, że obecne mieszane nastroje się utrzymają, a inwestorzy będą czekać na środowe zapiski z ostatniego posiedzeniu FOMC, które mogą zdecydować o kierunku w drugiej połowie tygodnia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wti kurs | orlen akcje | nasdaq akcje | pko notowania | kursy kryptowalut online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here