Naga MarketsWtorkowa sesja zaczęła się od spadków i pogłębienia poniedziałkowego minimum. Byki jednak bardzo szybko się pozbierały i po niespełna dwóch godzinach wyprowadziły index na plus. Byczy sentyment był widoczny również od rana za oceanem co wspomagało wzrosty na DAX’ie.

Po godzinie 13:00 strona popytowa przypuściła atak na wczorajszą lukę bessy, co ostatecznie się nie udało i luka bessy tylko potwierdziła swoją wartość jako opór. Ważne dla byków jest również zachowanie pozostałych indeksów DAX, które wczoraj mocno traciły, a w dniu dzisiejszym w dużej części odrobiły swoje wczorajsze straty, tworząc na koniec dnia formację prowzrostową inside bar.

W obecnym momencie kluczowe dla indeksu niemieckiego będzie zachowanie Wall Street, gdzie S&P500 walczy o wyjście górą z flagi. Więcej na ten temat znajdziecie w osobnej analizie dotyczącej amerykańskiego indeksu.

Dla DAX tak płytka i szybka korekta nie schłodziła wskaźników i obecny poziom może stać się okazją dla spóźnialskich niedźwiedzi do zajęcia pozycji, co spowodowałoby powrót do spadków. MACD dla interwału dziennego wskazuje już na spadki. Dopóki trzyma luka bessy realizowany jest scenariusz poruszania się indexu między lukami widocznymi na wykresie.

2015-02-10_podsumowanie_sesji_WT_DAXPatrząc jeszcze na kontrakty na DAX, tutaj sytuacja wygląda jeszcze lepiej dla strony popytowej. Powrót do wybitej wczoraj flagi stworzył fałszywe wybicie na południe i zwiększył szanse, że właściwe wybicie będzie na północ. Na razie górne ograniczenie flagi zatrzymało wzrosty.

Zobaczymy jak zachowa się DAX w środę, po takich wzrostach korekta zatrzymana na najniższym zniesieniu fibo 23,6% wydaje się przesadnie optymistyczna, ale harmonicznie wygląda to bardzo dobrze jako korekta pędząca, gdzie odcinek CD = 127,2% AB.

2015-02-10_podsumowanie_sesji_WT_DAXFConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here