Naga MarketsPo dwóch tygodniach spadków indeksu DAX, również trzeci upływa pod znakiem zniżki. Dziś niemiecki indeks przetestował poziom 9105 pkt., najniższy od 1,5 miesiąca. Tymczasem jeszcze przed dwoma tygodniami DAX testował poziom 9891,20 pkt.

Ostatnie spadki na giełdzie we Frankfurcie nie zaskakują. Opublikowane w poniedziałek i dziś raporty o zamówieniach w niemieckim przemyśle i produkcji przemysłowej w sierpniu każą oczekiwać, że po bardzo słabym II kwartale dla tamtejszej gospodarki, kolejny również mógł być recesyjny z ujemną dynamiką PKB w relacji kwartalnej.

DAX spada trzeci tydzień_061014

Obserwowane od ponad dwóch tygodni spadki cen akcji w Niemczech wpłynęły na istotne pogorszenie sytuacji technicznej na wykresie kontraktu terminowego na indeks DAX. Tym samym sierpniowy rajd w górę z poziomu 8902,5 pkt. do 9891,3 pkt. w połowie września, należy zakwalifikować jedynie jako element 10-miesięcznego trendu bocznego. I to jest optymistyczna interpretacja sytuacji. Ta bardziej pesymistyczna mówi o tym, że zainicjowane w sierpniu wzrosty i obecne spadki, to nic innego jak prawe ramię wielomiesięcznej formacji głowy z ramionami (RGR). Formacja zostanie utworzona z chwilą przełamania poziomu 8880 pkt. Wówczas należałoby się liczyć ze spadkiem przynajmniej do 7870 pkt. Utworzenie RGR nie będzie jednak takie proste. Wspomniany poziom 8880 pkt. poprzedzają silne wsparcia tworzone m.in. przez 3-letnią linię trendu wzrostowego.

Admiral-Markets-LogoPromocja – Tylko we wrześniu dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl.

Możesz również wypróbować konto demo. Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem dostęp do sesji Live Trading we wrześniu masz zagwarantowany całkowicie za darmo. Wystarczy, że wypełnisz formularz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here