Naga MarketsPo sygnałach AT, które opisałem w czwartkowym wpisie ruch DAX w górę był mocno prawdopodobny i tak też się stało. Sesja rozpoczęła się ponad 100pkt luką hossy i inwestorzy skupili się na utrzymaniu tego poziomu oraz wyczekiwaniu na dane z amerykańskiego rynku pracy. Niepewność, która towarzyszyła wyczekiwaniu na dane oraz próba zamknięcia luki hossy przez stronę podażową mogła zmylić inwestorów co do dalszego kierunku, ale obserwując indeks średnich spółek niemieckich MDAX kierunek był jasny od pierwszych do ostatnich minut piątkowej sesji.

Dane z rynku pracy okazały się dobre oraz zgodne z rynkowym konsensusem. Czy tak wielka radość czyli DAX +2,65%, S&P500 +1,35%, CAC40 +2,48%, FTSE100 +2,32 ma swoje uzasadnienie? Mam w tej kwestii wątpliwości, które przedstawię w tygodniowym podsumowaniu indeksów niemieckich.

Technicznie po piątkowej sesji mamy ruch w ramach kanału spadkowego, gdzie zostało niecałe 100pkt do jego górnego ograniczenia (wykres DAX FUTURE). Wskaźnik DTOSC 4H jest na poziomie wykupienia, zatem korekta tego ruchu wzrostowego pokaże gdzie się znajdujemy. Może być to konsolidacja pod linią trendu spadkowego po czym próba wyjścia z kanału spadkowego górą albo równie dynamiczny ruch w dół. Piątkowy wolumen sprzyja bykom co zwłaszcza widać na indeksie MDAX. DAX30 zatrzymał się w newralgicznym miejscu tzn. pod linią szyi wybitej wcześniej formacji RGR (wykres DAX 1D).

Wykres kontraktów na DAX dla interwału 4H. Pod wykresem wskaźnik DTOSC 4H.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 4H. Pod wykresem wskaźnik DTOSC 4H.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Nad wykresem wolumen.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Nad wykresem wolumen.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here