Naga MarketsTydzień na DAX’ie skończył się pozytywnie dla byków. Wprawdzie podczas piątkowej sesji była próba wybicia klina w górę, która skończyła się mocnym cofnięciem ale ostatecznie udało się bykom zakończyć sesję kilka punktów ponad górnym ramieniem klina. Nieprzyjemny dla strony popytowej jest duży wolumen jaki się w piątek pojawił przy stosunkowo małym ruchu indexu. To oznacza, że niedźwiedzie są coraz bardziej obecne i może już w najbliższym tygodniu pokażą swoje możliwości. Za scenariuszem korekty przemawiają bardzo słabe wskazania wskaźnika MACD, który spada a jego histogram jest ujemny pomimo osiągania nowych szczytów przez DAX. Drugi wskaźnik DTOS tygodniowy jest w strefie mocnego wykupienia, ale w tym momencie jeszcze nie dał sygnału do spadków. Ale należy mieć świadomość, że ciągle trend jest rosnący i powinno grać się zgodnie z trendem.

2015-02-22_analiza_weekendowa_DAX_daily

Lepiej z klinem poradziły sobie w piątek kontrakty na DAX. Po dojściu do poziomu 11156 nastąpiło cofnięcie do klina i ponowne dojście w ten rejon w godzinach wieczornych w ślad za zachowaniem S&P500, który to utrzymał się powyżej poziomu 2100pkt. Daje to dodatkowy argument stronie popytowej na kontynuację ruchu na północ.

2015-02-22_analiza_weekendowa_DAXF

Bardzo mocny jest index średnich spółek MDAX, a historycznie analizując załamania trendu on najczęściej wyprzedzał słabość, która później pojawiała się na DAX30. Na tą chwilę nie ma się do czego przyczepić, jedyna nadzieja dla strony podażowej to być może tworzy się klin kończący, ale do tego musi nastąpić jego wybicie w dół.

2015-02-22_analiza_weekendowa_MDAX_weekly

I najważniejsza część dzisiejszej analizy to interwał miesięczny dla DAX. Zaznaczyłem na wykresie trzy poprzednie hossy od najniższego do najwyższego punktu, a następnie zasięgi fibo od dna spadków, które po tych wzrostach nastąpiły. Pozwoliło mi to wyznaczyć obszar zgrupowania fibo, który ma szansę zatrzymać wzrosty. Zakres zgrupowania to 11183pkt – 11514pkt dodatkowo ten ostatni poziom jest wsparty przez zależność 78,6% fali 1 (widać to na wykresie).

2015-02-22_analiza_weekendowa_DAX_monthly

Jak to zwykle z falami elliotta bywa nie wykluczony jest również inny scenariusz, że obecna fala 5 to tylko część dużej fali 3, to by znaczyło że czeka nas duża korekta nawet w okolice 8000 a później kolejna wzrostowa fala 5 wyższego rzędu. Tak czy inaczej, na tą chwilę otwieranie pozycji na wzrost będzie już mocno ryzykowne a na pozycje krótkie muszą pojawić się sygnały odwrócenia trendu, ale patrząc na powyższe przekroczenie poziomu 11500 bez głębszej korekty nie powinno się udać.

Więcej o DAX na https://www.worldtrader.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here