Naga MarketsDAX stracił prawie 0,6 procent podczas wtorkowej sesji. Powrót inwestorów z USAWtorkowa sesja przynosi pogorszenie nastrojów na rynku akcji. O ile wczoraj główne indeksy giełdowe na świecie notowały wzrosty, tak dziś sentyment uległ zmianie. Indeksy „blue chip” ze Starego Kontynentu rozpoczęły handel nieznacznie pod kreską, a w kolejnych godzinach mogliśmy obserwować pogłębienie spadków.

DAX zakończył dzisiejszą sesję ze stratą. Inwestorzy z USA wracają po długim weekendzie

Aktualnie, tuż przed zamknięciem sesji w Europie, utrzymują się spadki, niemiecki DAX traci około 0,6%, podczas gdy francuski CAC zniżkuje 0,23%, a londyński FTSE100 jest notowany 0,35% niżej. Nieco większą przecenę obserwujemy na naszym polskim parkiecie, gdzie indeks dwudziestu największych spółek jest notowany 0,85% niżej.Przecenę obserwujemy także na indeksach amerykańskich, gdzie inwestorzy wrócili na rynek po długim weekendzie. Wczoraj handel na Wall Street nie odbywał się z racji Święta Pracy. W momencie przygotowywania tego komentarza, najgorzej radzi sobie Dow Jones, gdzie spadki sięgają 0,75%, z kolei S&P500 zniżkuje 0,4%,  Nasdaq oscyluje w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia sesji.

Pomimo spadków na głównych indeksach w USA, skala przeceny jest niewielka, a w dzisiejszym kalendarzu nie znajdujemy właściwie żadnych danych makro, które mogłyby się przełożyć na większą zmienność. W dalszym ciągu nastroje na rynku akcji w Stanach Zjednoczonych mogą być dyktowane przez piątkowy raport NFP, który wypadł poniżej oczekiwań.

Z jednej strony świadczy to o gorszej sytuacji na rynku pracy, a z drugiej oddala widmo ograniczania programu skupu aktywów (tzw. tapering). Ponadto, rynki cały czas zwracają uwagę na to, jak wygląda sytuacja pandemiczna na świecie. W ostatnich dniach liczba nowych zachorowań nieznacznie spadła, jednak cały czas istnieje zagrożenie, że wariant Delta wpłynie negatywnie na łańcuch dostaw.

Na razie jednak sentyment długoterminowa na rynku akcji pozostaje pozytywny, a dzisiejsze niewielkie cofnięcie należy traktować jedynie jako korektę. Patrząc na wykresy głównych indeksów z USA, nie widać jakichkolwiek sygnałów, kto mógłby sugerować zmianę tendencji.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here