Naga MarketsDAX stracił dziś 0,5 procent, gorszy sentyment widać także na Wall StreetPo tym jak w ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować dalsze wzrosty na głównych indeksach giełdowych na świecie, pierwsza sesja handlowa w nowym tygodniu rozpoczęła się od niewielkiego cofnięcia. Warto jednak zaznaczyć, że nie zmienia to sytuacji w długim terminie, główne indeksy pozostają w trendach wzrostowych, a dzisiejsze spadki należy traktować jedynie jako korektę (nie wszystkie indeksy zamknęły się pod kreską).

DAX wraz z większością europejskich indeksów odnotował dziś stratę

O ile zdecydowana większość europejskich indeksów giełdowych zakończyła dzisiejszą sesję na minusie, tak np. francuski CAC40, zyskał 0,15%, a belgijski BEL20 dodał 0,55%, z kolei IBEX35, zdołał zamknąć się aż 1% wyżej. Natomiast niemiecki DAX stracił 0,5%, a londyński FTSE100 przecenił się 0,3%. Spadki obserwowaliśmy także na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie WIG20 odnotował 0,66% straty. Wśród największych spółek najmocniej traciły akcje Taurona i Lotosu, podczas gdy na solidnym, niemal 2% plusie sesję zakończyły walory Orange i PGE.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gorszy sentyment widać także na Wall Street, gdzie główne indeksy giełdowe rozpoczęły sesję od spadków. W momencie przygotowywania tego komentarza bardzo słabo radzi sobie technologiczny Nasdaq, gdzie przecena sięga niemal 1,5%. Z kolei S&P500 traci 0,8%, a Dow Jones zniżkuje 0,6%. Spadki obserwujemy także na indeksie zrzeszającym mniejsze spółki Russell 2000 (-2,1%). Warto wspomnieć o trwającym sezonie publikacji wyników z Wall Street, co może wpływać na nastroje w krótkim terminie. W tym tygodniu poznamy raporty spółek z sektora technologicznego, firm biotechnologicznych i dóbr konsumpcyjnych. Jutrzejsza sesja prezentuje się szczególnie ciekawie, poznamy między innymi wyniki Netflixa oraz Johnson & Johnson.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara | kryptowaluty wiadomości | dow index | ranking giełd kryptowalut | bitcoin kurs wykres |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here