Naga MarketsDAX stracił dziś 0,28 procent. Bez większych zmian na rynku akcji w EuropieDzisiejsza sesja na rynku akcji w Europie była bardzo podobna do wczorajszej. Główne indeksy giełdowe ze Starego Kontynentu poruszały się bez zdecydowanego kierunku, a zmienność utrzymywała się na niskim poziomie. Widać wyraźnie, że inwestorzy wyczekują na piątkowe przemówienie Jerome Powella na sympozjum Jackson Hole.

DAX zakończył dzisiejszą sesję pod kreską

Patrząc na poszczególne indeksy, niemiecki DAX stracił dziś 0,28%, z kolei londyński FTSE 100 zyskał 0,34%, a francuski CAC40 przecenił się 0,18%. Na plus zaskoczył natomiast nasz polski WIG20, który zyskał ponad 1%, przez co notowania znalazły się na najwyższych poziomach w tym roku! Tym samym, indeks dwudziestu największych spółek zdołał po wielu wcześniejszych próbach, pokonać górne ograniczenie niemal 3-miesięcznej konsolidacji. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej daje to szansę na kontynuację ruchu wzrostowego w kolejnych dniach.Jeśli chodzi natomiast o rynek amerykański, tutaj sytuacja także nie uległa większej zmianie. Główne indeksy giełdowe z USA zakończyły wczorajszą sesję na niewielkim plusie, a dziś utrzymuje się niemal identyczny sentyment i niska zmienność. W momencie przygotowywania tego komentarza najlepiej radzi sobie Russell 2000, gdzie straty sięgają 0,8%, podczas gdy Dow Jones umacnia się 0,37%.

Z kolei S&P500 i Nasdaq dodają odpowiednio 0,28% i 0,07%. Na większe ruchy przyjdzie nam poczekać do końca tygodnia, jak widać inwestorzy wyczekują na piątkowe przemówienie prezesa Fed, które może dać wskazówki co do ewentualnych zmian w polityce monetarnej (bądź ich braku) we wrześniu.

Oprócz Powella rynek wciąż może zwracać uwagę na rosnącą liczbę przypadków zachorowań na koronawirusa, którą widać że Azji i USA. Niemniej na razie temat ten jest pomijany przez inwestorów i nie przeszkadza w kontynuacji zwyżki na rynku akcji w Stanach Zjednoczonych.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here