Naga MarketsDAX silnie tracił przez słabe PMI z Europy, Biocchi (Directa)Negatywne nastroje na rynkach giełdowych w poniedziałek odczuwał nie tylko polski WIG20, który tracił najsilniej od 2 tygodni, ale również niemiecki DAX, który osuwał się o ponad 3%. Davide Biocchi, trader brokera Directa, analizuje sytuacją techniczną indeksu po poniedziałkowej sesji w obliczu rekordowo słabych odczytów PMI przemysłowego dla gospodarek strefy euro.

  • Niemiecki PMI przemysłowe najniżej od marca 2009 r., łączny odczyt dla gospodarki europejskiej najgorszy w historii
  • PMI dla sektora przemysłowego w Niemczech osuwał się w kwietniu br. do poziomu 34,5 z 45,4 raportowanego w marcu
  • Polskie PMI również prezentowało najgorsze wyniki od ponad 2 dekad, czyli od czasu publikacji wskaźnika

DAX dynamicznie powracał do zakresu konsolidacji

Jak zauważa Davide Biocchi, niemiecki indeks DAX od początku kwietnia przesuwał się w zakresie konsolidacji poniżej dynamicznego oporu wyznaczanego przez 50 EMA, korzystając ze wsparcia na wysokości marcowych maksimów. 29-30 kwietnia przyniosły dynamiczne wybicie tej strefy oraz poziomu 11 tysięcy punktów, jednak indeks w poniedziałek szybko powracał do zakresu, tracąc ostatecznie 3,64%.


Prawdziwe akcje i futures z dźwignią nawet 5x!
SPRAWDŹ NAS

Po jednym dniu ruchu wzrostowego, kolejna sesja przyniosła już ruch spadkowy, a poniedziałkowa luka bardzo wyraźnie zepchnęła DAX-a do dotychczasowych przedziałów. Moim zdaniem cena powinna nadal respektować zakres 10-10,75 tys. pkt. jako obszar konsolidacji, ruchu bocznego w kolejnych dniach lub nawet tygodniach – komentował Davide Biocchi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: USD/CHF, EUR/GBP, AUD/JPY
Następny artykułRedan: Po ponownym otwarciu, sprzedaż Top Secret będzie niższa o ok. 50% r/r
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here