Naga MarketsDAX rozpoczyna dzisiejszy dzień od wzrostu. Zielone otwarcie poniedziałkowej sesjiEuropejska sesja giełdowa rozpoczyna się od wzrostów na większości parkietów. Pod presją znajduje się WIG20, ale i krajowy indeks ma apetyt na lepszy rezultat.

DAX rozpoczyna dzisiejszą sesję od wzrostu

Na globalnym rynku akcji nastroje są mocno niepewne, a to za sprawą Rezerwy Federalnej, która być może przyspieszy tapering. W piątek ważne postaci Rezerwy Federalnej zabrały głos w kwestii możliwego przyspieszenia procesu wychodzenia z programu skupu aktywów.Wiceszef Fed Clarida oraz dwaj inni przedstawiciele wyrazili opinię, że szybszy tapering może być tematem grudniowego posiedzenia FOMC. W takiej sytuacji możliwe byłoby szybsze podnoszenie stóp procentowych, co oznacza konieczność dostosowania wycen spółek notowanych na rynku.

Pomimo mieszanego wydźwięku sesji azjatyckiej oraz piątkowego handlu w USA nastroje na europejskim rynku są relatywnie dobre. EBC zresztą nie pali się do zacieśniania monetarnego. Cena kontraktu na niemiecki DAX rośnie o 0,3 proc. O 0,4 proc. w górę pnie się CAC40, a notowania kontraktu na FTSE100 dodają 0,6 proc. WIG20 utrzymuje się w okolicy poziomów odniesienia.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here