Naga MarketsWikimedia Commons
Wikimedia Commons

DAX znów zaatakował poziom 10000 na przełomie listopada i grudnia, po czym znów zanurkował, jednak tym razem zdołał znaleźć wsparcie w okolicy 9250, skąd ruszył kolejny marsz w górę dzięki dobrym wynikom nastrojów gospodarczych w Europie i wczorajszemu “dziwnemu” posiedzeniu FOMC. Dziś indeks 30 niemieckich spółek z najwyższą kapitalizacją (liczony wg kontraktów marcowych) uderza w poziom 9750 silnym ruchem – długą świecą. Osoby myślące o kupowaniu wydają się patrzeć w dobrym kierunku, jednak warto poczekać na korektę lub przebicie tego poziomu, gdyż wypada tam dzisiejszy poziom Pivot R1 oraz zniesienie Fibonacciego 61.8% liczone od ostatniego szczytu do ostatniego dołka. Jeśli poziom ten ma być przełamany, to lepsze szanse oraz RR zapewni nam wejście po korekcie przebicia, lub po korekcie dojścia do poziomu. Polecam mój artykuł na temat zasad otwierania transakcji.

Wsparcie znajdziemy najprawdopodobniej w okolicy poziomu 9650 – zniesienie 50%, lokalny poziom S/R – a także 9600/9560 w okolicy poziomu Pivot Point. Ponadto, na drodze do ponownego testu bariery 10000 stoją poziomy 9850 (Pivot R2, Fibonacci 76.4), a także 9900 – techniczny poziom wsparcia/oporu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o poziomach Pivot Point, zapraszam na poniedziałkowe szkolenie internetowe, które poprowadzę dzięki uprzejmości brokera XM. Kurs jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych. Wejście przez ten link -> w zakładce EDUKACJA/Webinary.

1812_GER30-MAR15H4

——————————————————————————–

xm_logo1Sponsorem powyższej analizy jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here