Naga MarketsWydaje się, że w końcu do tzw. „rynków finansowych” dotarła informacja o grozie aktualnej sytuacji politycznej. Indeks terminowy giełdy niemieckiej pokazał w zeszłym tygodniu wielki niedźwiedzi pazur, co pozostawało w ścisłej korespondencji z pierwszym (od wielu, wielu miesięcy) wyraźnym osłabieniem indeksów amerykańskich.

 Wracając do aspektów technicznych, istotnych faktem potwierdzającym aktualną słabość kupujących było zanegowanie formacji pin bar z 28 lipca. Formacja ta najwyraźniej była próbą powrotu powyżej 9640, by potwierdzić obowiązywanie tej istotnej strefy wsparcia. Rynek faktycznie przeszedł czasowe wahanie i kolejne dwie sesje przyniosły świece niezdecydowania w spornym rejonie . 31 lipca nastąpiło wybicie w dół i potwierdzenie bariery 9640 jako aktualnego oporu. Skala i dynamika wybicia była zaskakująca. Odnotujmy brak reakcji kupujących w rejonie 9400. Obecnie cena zbliżyła się do kolejnej potencjalnej strefy wsparcia 9100 – 9000 i nie można wykluczyć kontrataku popytu. Naszą intencją jest wyczekanie na korektę , np. w okolice wcześniej zignorowanego wsparcia 9400 i szukanie możliwości dołączenia do sprzedających.

 Z perspektywy wykresu tygodniowego aktualny ruch przebiegł w trzech etapach. Pierwszy to formacja objęcia bessy potwierdzająca opór 10030, drugi to nieudana próba powrotu powyżej 9780 – 9720 (dwa tygodnie balansowania ceny) i w końcu wybicie w dół i kontynuacja ruchu spadkowego w zeszłym tygodniu. Widzimy bliskość horyzontalnej strefy wsparcia 9100 – 9000 i dołączenie do sprzedających w tym momencie wydaje się przesadnym optymizmem. Obserwujemy i czekamy na korektę.

Autor analizy: Zbigniew WieczorekConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here