Naga Markets

DAX oscyluje na początku dzisiejszego dnia w okolicy 15950 pkt. Płaski start sesji w EuropieRynek akcji w Europie rozpoczyna dzień blisko poziomów odniesienia. Na rynku brakuje świeżego paliwa do wzrostów, a korekcyjny finisz na Wall Street nie nastraja pozytywnie.

DAX rozpoczął dzisiejszą sesję minimalnym wzrostem

W czwartek w Kongresie przemawiała wiceszefowa Fed Lael Brainard, która w odpowiedzi na pytanie o prawidłowość prognoz Fed odnośnie przejściowego charakteru inflacji przyznała, że „nikt nie miał racji apropos inflacji”. Jednocześnie stwierdziła, co staje się konsensusem, że Fed będzie gotowy podnosić stopy procentowe już w marcu.Czwartkowy handel na Wall Street kończył się poniżej poziomów odniesienia. Dow Jones stracił 0,49 proc., a notowania S&P500 cofnęły się o 1,42 proc. Najwięcej stracił technologiczny Nasdaq100 (-2,51 proc.).

W piątek rusza sezon wyników kwartalnych.  Negatywny sentyment podtrzymywany był przez inwestorów z Azji, gdzie Hang Seng tracił 0,71 proc., a japoński Nikkei225 zniżkował o 1,28 proc. Południowokoreański KOSPI oddał 1,30 proc., przy korekcie Shanghai Composite na poziomie 0,92 proc.

W Europie trudno szukać jednego wzoru, zgodnie z którym otwierają się konkretne giełdy. Futures indeksu DAX zyskuje 0,3 proc., a notowania oscylują w okolicy 15950 pkt. W tym samym czasie CAC40 dodaje 0,2 proc. Dobrze radzi sobie również brytyjski FTSE100, ale notowania terminowe indeksu WIG20 zniżkują o 0,3 proc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji pkobp | biomed lublin | famur akcje opinie | kurs pekao | notowania xtb | forex ranking brokerów | jsw gpw |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here