Naga MarketsDAX odnotował niewielki wzrost, pozytywny sentyment w EuropieDzisiejsza sesja na rynku akcji w Europie rozpoczęła się od solidnych wzrostów. Optymizm był na tyle duży, że niemiecki indeks wyszedł powyżej szczytu z lutego i ustanowił nowe historyczne maksimum. Euforia nie trwała jednak długo, tuż po osiągnięciu rekordowego poziomu, inicjatywę przejęła podaż. Następnie przecena przyspieszyła po publikacji kiepskiego raportu ADP z USA, przez co indeks cofnął się ponad 200 punktów, licząc od dzisiejszego najwyższego poziomu.

DAX wzrósł o 0,29%, londyński FTSE100 odnotował aż 0,88-procentowy wzrost

Jednak pomimo wyraźnego cofnięcia w drugiej połowie sesji, główne indeksy giełdowe na Starym Kontynencie zdołały utrzymać się na plusie. Niemiecki indeks giełdowy DAX zyskał 0,29%, z kolei francuski CAC40 zamknął się 0,35% wyżej, a londyński FTSE100 dodał aż 0,88%. Pomimo pozytywnego sentymentu w Europie, sytuacja nie wyglądała tak dobrze na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie indeks dwudziestu największych spółek przecenił się 0,83%. Za sprawą dzisiejszych spadków, WIG20 wrócił w okolice linii szyi szerokiej formacji głowy ramionami zapowiadającej spadki. Niemniej wspomniana linia była już przebijana dwukrotnie, po czym kupujący przejmowali inicjatywę. Dlatego też aby mówić o racjonalnym sygnale spadkowym, należy zaczekać na wybicie horyzontalnej strefy przy poziomie 1870 pkt, która pozostaje kluczowym wsparciem w średnim terminie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spoglądając na rynek amerykański, obserwujemy mieszane nastroje. W momencie przygotowywania tego komentarza Dow Jones i Russell2000 rosną około 0,3%, z kolei S&P500 traci 0,35%, a Nasdaq jest notowany ponad 1% niżej. Wśród inwestorów wyczuwalna jest więc niepewność co do aktualnej sytuacji na rynku. Wpływ na to mają między innymi wysokie wyceny ryzykownych aktywów, a także problemu z odbiciem na rynku pracy (dzisiejszy raport ADP rozczarował). Większa zmienność z pewnością pojawi się pod koniec tygodnia. W piątek poznamy dane ze wspomnianego amerykańskiego rynku pracy, które mogą przesądzić o korekcie, bądź kontynuacji ruchu w ramach trendu wzrostowego na głównych indeksach giełdowych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cd projekt akcje | kurs usd | dax notowania weekendowe | pgnig giełda | akcje gpw |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here