Naga MarketsDAX odbija po publikacji ZEW, a kurs euro EUR nieznacznie traciIndeks nastrojów ekonomicznych ZEW dla Niemiec i strefy euro od kilku miesięcy znajdował się na ujemnym terytorium. Pomimo, że w ubiegłym miesiącu widoczna była poprawa, wskaźnik pozostawał ujemny. Jednak dziś godzinie 11:00 oczekiwania rynkowe zostały znacząco przebite.


Główny indeks ZEW dla strefy euro uplasował się na poziomie 11,2 pkt, co wskazuje na zdecydowanie lepszy odczyt od oczekiwań analityków (-17,7), jak i również lepszy od poprzedniego (-1,0).

Wskaźnik nastrojów ekonomicznych ZEW w Niemczech na grudzień: 10,7 pkt!
Konsensus rynkowy zakładał wzrost indeksu do poziomu: 1,1 pkt
Poprzedni poziom wskaźnika: -2,1 pkt

Subindeks ZEW bieżących warunków gospodarczych w Niemczech: -19,9 pkt
Konsensus rynkowy zakładał wzrost subindeksu do poziomu: -22,3 pkt
Poprzedni poziom wskaźnika: -24,7 pkt.

Kurs euro (EURUSD) osłabia się po publikacji, DAX mocno odbija

W pierwszych minutach po publikacji, kurs euro do dolara nieznacznie traci, ruch jest stosunkowo niewielki i nie przekracza 5 pipsów. Dużo więcej dzieje się na niemieckim indeksie giełdowym DAX, który od rana znajdował się pod presją sprzedajnych. Wszystko za sprawą doniesień chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych, które nie widzi postępu w rozmowach dotyczących poszumienia handlowego. Po publikacji ZEW, DAX zdołał w kilka minut odrobić ponad 30 punków, niemniej może być to jedynie chwilowa reakcja.

Wykres DAXa
DAX interwał H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here