Naga MarketsDAX odbija po publikacji ZEW, a kurs euro EUR nieznacznie traciIndeks nastrojów ekonomicznych ZEW dla Niemiec i strefy euro od kilku miesięcy znajdował się na ujemnym terytorium. Pomimo, że w ubiegłym miesiącu widoczna była poprawa, wskaźnik pozostawał ujemny. Jednak dziś godzinie 11:00 oczekiwania rynkowe zostały znacząco przebite.


Główny indeks ZEW dla strefy euro uplasował się na poziomie 11,2 pkt, co wskazuje na zdecydowanie lepszy odczyt od oczekiwań analityków (-17,7), jak i również lepszy od poprzedniego (-1,0).

Wskaźnik nastrojów ekonomicznych ZEW w Niemczech na grudzień: 10,7 pkt!
Konsensus rynkowy zakładał wzrost indeksu do poziomu: 1,1 pkt
Poprzedni poziom wskaźnika: -2,1 pkt

Subindeks ZEW bieżących warunków gospodarczych w Niemczech: -19,9 pkt
Konsensus rynkowy zakładał wzrost subindeksu do poziomu: -22,3 pkt
Poprzedni poziom wskaźnika: -24,7 pkt.

Kurs euro (EURUSD) osłabia się po publikacji, DAX mocno odbija

W pierwszych minutach po publikacji, kurs euro do dolara nieznacznie traci, ruch jest stosunkowo niewielki i nie przekracza 5 pipsów. Dużo więcej dzieje się na niemieckim indeksie giełdowym DAX, który od rana znajdował się pod presją sprzedajnych. Wszystko za sprawą doniesień chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych, które nie widzi postępu w rozmowach dotyczących poszumienia handlowego. Po publikacji ZEW, DAX zdołał w kilka minut odrobić ponad 30 punków, niemniej może być to jedynie chwilowa reakcja.

Wykres DAXa
DAX interwał H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here