Naga Markets

Ostatnie dni przebiegła na rynkach finansowych niezwykle interesująco. Europejski Bank Centralny zdecydował bowiem o tym, by po raz dziesiąty podnieść stopy procentowe. Równoczesna deklaracja o zakończeniu cyklu zacieśniania przyczyniła się jednak do osłabienia wspólnej waluty. Fakt ten sprawił, że sytuacja techniczna na wybranych instrumentach wyglada coraz ciekawiej.

EUR/USD

Deklaracja Europejskiego Banku Centralnego (EBC) o zakończeniu trwającego od lipca 2022 r. cyklu zacieśniania polityki pieniężnej przyczyniła się do wyraźnego spadku kursu euro względem dolara amerykańskiego (i nie tylko). Wyprzedaż ta sprawiła, że notowania pary EUR/USD osunęły się poniżej technicznego wsparcia zlokalizowanego w rejonie 1,0680.Spoglądając na notowania najpopularniejszej pary walutowej dostrzec można, że obecnie strefa ta testowana jest od dołu (jako opór). Jeżeli w jej okolicy pojawi się w najbliższym czasie większa presja podażowa, kurs euro mógłby powrócić na ścieżkę spadków, dla których realnymi zasięgali wydają się okolice 1,0535.

HANDLUJ na rynkach finansowych w Purple Trading

WTI

Coraz ciekawiej prezentuje się także bieżąca sytuacja na notowaniach ropy WTI. Jej kurs wzrósł bowiem z niespełna 67 dolarów pod koniec czerwca br. do przeszło 91 dolarów za baryłkę obecnie. Jeżeli rejd na północ będzie kontynuowany, już wkrótce oczekiwać moglibyśmy przetestowania technicznego oporu wyznaczonego na podstawie szczytów z października i listopada 2022 r.. Poziom ten wypada w rejonie 93,50 USD.

DAX

Spoglądając na notowania niemieckiego indeksu DAX dostrzec warto, że jego kurs porusza się od pewnego czasu w trendzie horyzontalnym pomiędzy wsparciem w wysokości 15 500 pkt a oporem w rejonie 16 000 pkt.

Obecnie obserwujemy próbę odrzucenia górnego ograniczenia wspomnianego zakresu, co skutkować może w najbliższym czasie ponownym spadkiem w kierunku 15 500 pkt.

AUD/NZD

W okolicy technicznego oporu znajdują się obecnie również notowania pary AUD/NZD. W tym przypadku nie pojawił się tu jednak jeszcze żadna reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie od testowanej strefy. Wiele będzie tu więc zależało od tego, co wydarzy się w najbliższym czasie. Ewentualne wybicie powyżej testowanego oporu mogłoby bowiem napędzić dalszy rajd na północ w kierunku 1,1050.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz współtwórca kanału Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019 oraz Srebrnym Laurem Invest Cuffs w kat. Analityk Roku 2022.