Naga MarketsWikimedia Commons

Poniżej przedstawiamy analizę DAX30 wykonaną na prośbę pana Mariusza. Zachęcamy do przesyłania zapytań przez naszą stronę na Facebook lub w komentarzach do artykułów.

DAX od stycznia znajduje się w korekcie po wybiciu szczyt na poziomi 9765 i choć zasięg tej korekty jest równy poprzedniej korekcie, to czas wyraźnie się wydłużył.

Dobrym sygnałem prawdopodobnego powrotu do wzrostów jest utrzymanie ceny w kanale wzrostowym oraz utworzenie wyższego dołka na 9075 w połowie kwietnia br. Do przełamania wciąż pozostaje silny opór 9612 będący lokalnym szczytem zbiegającym się ze spadkową linią mniejszego trendu (korekty). Wyższe dołki (lokalnie) sygnalizują chęć inwestorów do zakupów, szczególnie w obliczu poprawiającej się kondycji gospodarczej w strefie euro (poprawiające się nastroje, dziś nadeszły dobre dane z Hiszpanii).

DAX30 miesięczny vs dzienny

Osoby pragnące czekać na potwierdzenie mogą rozważyć kupienie retestu od góry spadkowej linii korekty  zaraz po przebiciu. Inną możliwością będzie poczekanie na zamknięcie świecy dziennej powyżej poziomu 9612.

Z kolei inwestorzy szukający wejścia jak najtaniej mogą poczekać pierw na dobry popytowy sygnał albo powyżej 9500 albo 9412 (środek korekty, średnia 100-dniowa).

Od strony makroekonomicznej utrzymanie trendu wzrostowego wydaje się prawdopodobne o ile sytuacja na Ukrainie nie ulegnie dalszemu pogorszeniu, a dane makroekonomiczne wykażą dalszą poprawę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here