Naga MarketsDzisiaj był kolejny dzień osłabiania się europejskiej waluty w stosunku do dolara co zaowocowało potężnymi wzrostami w Europie. Rosły giełdy we Francji, Finlandii, Portugalii i oczywiście liderem wzrostów była giełda Niemiecka. W strefie euro mocniejszy spadek zaliczył jedynie index w Grecji.

Po wtorkowej spadkowej sesji (jeżeli -0,13% dla MDAX można tak nazwać) w środę byki postanowiły pokazać jak to się robi. MDAX +2.12%, SDAX +1.21%, TECDAX +2.40%, DAX +2.66%, DAX FUTURE +2.62%. Sesja bardzo mocna z podwyższonym wolumenem na DAX30, podczas której każde kolejne minuty poprawiały historyczne szczyty. Najwyraźniej dzisiejsze ceny akcji w Europie dla inwestorów płacących dolarami, są bardzo korzystne, co obserwujemy każdego dnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ale to jeszcze nie wszystkie argumenty dla strony popytowej. Ponieważ dzisiaj pojawił się wynik sentymentu inwestorów inwestujących na DAX, a na nim: instytucje [byki 30%, niedźwiedzie 50%], indywidualni [byki 35%, niedźwiedzie 46%]. Podsumowując wszyscy widzą spadki, a giełda rośnie.

Wykres DAX przedstawię na interwale miesięcznym bo wyszukiwanie pojedynczych poziomów fibo z nadzieją, że zatrzymają wzrosty nie ma już większego sensu. Oczywisty poziom docelowy wzrostów to 12000 czyli górne ograniczenie kanału, w którym DAX porusza się od 2012 roku. Na pocieszenie dla niedźwiedzi tylko dodam, że jak kapitał który obecnie zarabia na indexach niemieckich będzie chciał zrealizować zyski, to korekta może być bardzo szybka i głęboka.

2015-03-12_podsumowanie_sesji_SR_DAX

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here