Naga MarketsDAX na nowych szczytach?Szczyt 13800 punktów sprzed roku przypomina o sobie. Notowania DE30 od kilku dni przebywają powyżej tej wartości, co sugeruje kontynuacje trendu wzrostowego. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że bieżąca korekta zakończyła się właśnie na ww. cenie. Cena Low formacji świecowej młotka (interwał H4) dotyka niebieskiej poziomej linii. Jest to klasyczna zamiana oporu we wsparcie.

DAX nadal w trendzie wzrostowym

Jeżeli żółte prostokąty odzwierciedlają wysokość bieżącej korekty, to porównanie ich z poprzednimi wskazuje, że jest ona jedną z  najkrótszych ruchów wtórnych.  To dodatkowo powinno zasilić w energie najbliższy impuls wzrostowy. Skoro popyt nie pozwala posiadaczom krótkich pozycji na rozbudowanie spadków, to jedyną opcją pozostają silne wzrosty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponieważ przyszłości nikt nie zna, to zastanówmy się chwile, jak należałoby interpretować brak nowego szczytu w najbliższych sesjach. Skoro popyt posiada wszystkie argumenty przemawiające za wzrostami, to brak takich wzrostów można interpretować jako nadchodzącą zmianę sentymentu. Podkreślam tutaj użycie trybu przypuszczającego jako tworzenie alternatywy dla czerwonej linii trendu wzrostowego.

Wskaźnik RSI dotknął linii 70 punktów, a ostatnie trzy dni pozwoliły mu na skierowanie się do neutralnego obszaru. Takie zachowanie można by interpretować jako początek korekty wyższego rzędu. Podobna sytuacja miała miejsce w czerwcu ubiegłego roku. Wtedy  też notowania Dax’a poruszały się po górnej linii Bollingera, co ma miejsce także i teraz.

Ostatnia charakterystyka korekt na D1 wskazuje na szybkie i dynamiczne przeceny, trwające kilka dni. Szczególnie niebezpieczna dla popytu będzie sytuacja, kiedy notowania tego indeksu spadną poniżej 13800. Wtedy wykres dostanie się w obszar zeszłorocznych dużych spadków. Najpierw jednak to sekwencja żółtych korekt musiałaby zostać załamana.

Podsumowując, Trend wzrostowy na niemieckim parkiecie ma się dobrze. Pojawiają się sygnały ostrzegawcze, ale związane są one z przełamaniem wsparcia 13800 punktów.  Niższe wsparcia znajdują się w odległościach co 200 punktów, co obrazują czerwone poziome linie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here