Naga MarketsDAX DZIENNY
Miniony tydzień obfitował na DAX w zwroty akcji. Początek tygodnia to dynamiczny ruch w górę i wybicie trójkąta (na wykresie kolor pomarańczowy), wtorek świeca typu “spadająca gwiazda” podparta większym wolumenem, a reszta tygodnia to walka byków o utrzymanie się powyżej wybitego trójkąta co ostatecznie się udało.

Na korzyść niedźwiedzi przemawia wyjście piątkowej świecy dołem z kanału wzrostowego w którym poruszał się DAX od 6 stycznia jednak nie jest to świeca ani mocna ani nie została podparta zwiększonym wolumenem.
Na wskaźniku MACD pojawiła się dywergencja (cena rośnie, histogram maleje – na wykresie niebieskie strzałki) co daje szanse stronie podażowej, że rozpoczęcie korekty zbliża się wielkimi krokami.
W chwili obecnej zejście indexu poniżej 10700 da krótkoterminowy sygnał spadkowy, a utrzymywanie się indexu powyżej poziomu 10800 będzie wspierać wzrosty. Dla byków szczególnie ważne będzie pokonanie poziomu 11000, dojście do poprzedniej psychologicznej liczby 10000 zatrzymało wzrosty aż na 7 miesięcy.

DAX-daily

DAX MIESIĘCZNY
Patrząc na interwał miesięczny z punktu widzenia teorii fal Elliotta DAX może być właśnie na szczycie obecnej hossy. Obecnie znajduje się w fali 5, której długość osiągnęła 61,8% fali 1. Jeżeli jednak obecny poziom nie wywoła spadków to możliwe jest dotarcie DAX do poziomu 12350 (równość fal 1 i 5).
Co jest interesujące i zaskakujące to od połowy 2011 roku wzrosty realizowane są przy spadającym wolumenie (czarna strzałka na wykresie). Jak dla mnie świadczy to o tym, że obecna hossa nie jest zdrowa, a w dużej mierzy wytworzona została przez banki centralne ale jak wiadomo z rynkiem się nie walczy tylko należy się do niego przyłączyć.

DAX-monthlyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here