Naga MarketsŚrodowa sesja na DAX miał dwa oblicza. Pierwsze, to próba odreagowania spadków z początku tygodnia co miało miejsce podczas pierwszych 4 godzin sesji. Udało się bykom dojść pod poziom 11600pkt. Nie przeszkodziły w tych wzrostach słabe dane o PKB 1,1% r/r (wobec prognozowanego 1,4%). Drugie oblicze DAX’a podczas środowej sesji to reakcja na parę EURUSD. Po słabych danych na temat sprzedaży detalicznej w USA inwestorzy przystąpili do wyprzedaży dolara. Para EURUSD szybko wzrosła dochodząc do szczytu z zeszłego tygodnia co odchorował DAX.

W środę opublikowane zostały najnowsze dane dotyczące sentymentu inwestujących na DAX. Inwestorzy indywidualni oraz instytucjonalni, są jednomyślni i oczekują wzrostów:

  • inwestorzy instytucjonalni: byki = 48%, niedźwiedzie = 23%, neutralni = 29%
  • inwestorzy prywatni: byki = 43%, niedźwiedzie = 38%, neutralni = 19%

Obecnie DAX30 jest w trendzie spadkowym, ale inne indeksy niemieckie aż takiej słabości nie potwierdzają. Sesję zakończyły na plusie SDAX +0,69%, TECDAX +0,15%, spadł MDAX -0,1% oraz najmocniej DAX -1,05%. Na wykresie cały czas trzyma kanał spadkowy, ale w okolicach poziomu 11200pkt, byki mają wsparcie jakim jest linia trendu wzrostowego biegnąca od października 2014 oraz dołek z zeszłego  tygodnia.

Wykres DAX FUTURE dla interwału 4H.
Wykres DAX FUTURE dla interwału 4H.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here