Naga MarketsDAX: kluczowe wsparcie dla niemieckiego indeksu Czasem wystarczy jeden dzień, aby zmienić wszystko na wykresie. Pomarańczowa strefa z ceną 12350 pośrodku wyznaczała kluczowe wsparcie dla niemieckiego indeksu Dax. Używam czasu przeszłego, gdyż dzień wczorajszy zostawił sporych rozmiarów czarną świecę. Trudno nie zauważyć, że jej cena Close jest poniżej ww. wsparcia. Tym samym należy podjąć interpretację, że podaż  przejmuje kontrole nad kreowaniem przyszłego kształtu wykresu.

Przełamanie wsparcia na DAX

Warto dodać, że wzrostowa linia trendu mającego swój początek w marcu, już dawno została przełamana. Zwolennicy teorii Pana Wyckoffa zapewne dotychczasowy ruch boczny traktowali jako fazę dystrybucji, co w połączeniu z wczorajszym wyjściem dołem, sugeruje kolejne impulsy spadkowe.

Mogę przywołać jeszcze argumenty wynikające z analizy wyższego interwału, ale one nie zmienia negatywnego obrazu, jaki widzimy na tym wykresie.

Jeżeli w najbliższych 1-2 dniach notowania DE30 nie powrócą powyżej pomarańczowej strefy, to wzrok należy kierować na południe.

Wskaźniki znajdujące się pod wykresem generują różne informacje. Stochastic wspiera posiadaczy długich pozycji, co jest efektem jego niskich wartości. Jego sygnały są często skuteczne w konsolidacji, ale jeżeli nastąpiło wybicie dołem, to należy zachować czujność, stosując ten oscylator.

RSI Zmierza ku strefie wyprzedania, ale ma jeszcze przestrzeń, aby potwierdzić potencjalne kolejne czarne świece. MACD potrzebuje czasu, gdyż w ostatnim okresie generował naprzemiennie sprzeczne sygnały.  Teraz obie linie tego wskaźnika są poniżej zera, co daje przewagę posiadaczom krótkich pozycji.

Kolejne wsparcia można znaleźć na cenie 11850 i 10200 punktów. Są to miejsca, gdzie mogą zakończyć się impulsy spadkowe będące konsekwencją serii niższych szczytów i dołków, opisanych czerwoną linią.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here