Naga MarketsW poprzednim artykule, w którym przedstawiłem fale Elliotta dla DAX założyłem że obecnie index znajduje się w dużej fali 3, po niej powinna pojawić się korekcyjna fala 4 (wielomiesięczna) a później jeszcze jedna duża fala 5 (LINK do poprzedniego artykułu). Jak najbardziej jest to prawdopodobne, ale analizując inne indexy niemieckie, można dojść do mnie optymistycznych dla strony popytowej wniosków. Pierwszy wykres zgodny z poprzednim artykułem to impuls, który trwa od października 2014. Index zaszedł wyżej niż wtedy się wydawało, ale układ fal się nie zmienił. Obecnie powinna kończyć się już fala 3 i zacznie się fala 4, która w zależności od siły niedźwiedzi może zaprowadzić korektę w okolice 11200pkt lub nawet 10500pkt i rynek wróci do wzrostów.

2015-03-22_analiza_weekendowa_DAX_1W

Te artykuły również Cię zainteresują
Inaczej natomiast można rozpisać falowo duże impulsy, przedstawiony na interwałach miesięcznych dla wszystkich indexów niemieckich. Wygląda na to, że jesteśmy w ostatniej już części impulsu czyli fali 5 i jej zakończenie spowoduje korektę całego impulsu. Co ciekawe, na wszystkich poniższych wykresach sytuacja wygląda dosyć zgodnie. Jeszcze kilka uwag zwłaszcza dla niecierpliwych niedźwiedzi. Po pierwsze trzeba mieć świadomość, że jedna widoczna świeca na wykresie to jeden miesiąc a odwracanie trendu potrafi trwać wiele miesięcy. Po drugie fale piąte bywają wydłużone. Na wykresach widać poziomy, które wyznaczyłem jako równość fali 5 do fali 1 (jest to często spotykana zależność, kiedy fala 3 jest wydłużona to fale 1 i 5 są równe), ale nie musi tak być.

zapraszam na codzienne analizy indexu DAX o godzinie 8:30 tylko na COMPARIC.PL

Na razie jest QE rozpoczęte przez EBC. Jeżeli jednak obecnie rynki poruszają się w takt muzyki granej przez banki centralne to trzeba mieć świadomość co się stanie jak muzyka ucichnie.

MDAX 1M

2015-03-22_analiza_weekendowa_MDAX_1M

DAX 1M

2015-03-22_analiza_weekendowa_DAX_1M

SDAX 1M

2015-03-22_analiza_weekendowa_SDAX_1M

TECDAX 1M

2015-03-22_analiza_weekendowa_TECDAX_1M

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here