Naga MarketsDAX i WIG20 w skromnych korektachPo dwóch dniach dynamicznego handlu rynki światowe poszukały dziś wyciszenia, które przelało się również na rynek warszawski. Rano giełdy szukały jeszcze próby kontynuacji wczorajszych wzrostów, ale szybko okazało się, iż solidarne czekanie na konferencję Europejskiego Banku Centralnego i cotygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy idealnie łączy się z potrzebą skonsolidowania wczorajszych zwyżek.

CD Projekt z dużą przeceną

W efekcie zarówno DAX, jak i WIG20 znalazły swoje skromne korekty wczorajszego optymizmu, jak i konsolidacje środowych wzrostów. W przypadku rynku warszawskiego korekta wczorajszego optymizmu okazała się nieco głębsza, ale w finale zmiana WIG20 wyniosła ledwie 0,5 procent, a obrót był blisko 100 mln mniejszy od sesji środowej. Wyciszenie widać również na szerokim rynku, którego indeks spadł o 0,4 procent, ale podział spółek na rosnące, spadające i bez zmiany ceny był właściwie symetryczny. Nieco gorzej prezentuje się rynek pod względem obrotu, z którego większa część przypadła na spółki przeceniane. Naprawdę jednak przewagę podaży dały akcje CD Projekt, które przeceniły się o 0,7 procent przy około 20-procentowym udziale w handlu na całym rynku. Bez CDR podział na spółki drożejące i przeceniane był właściwie symetryczny.

To wskazanie, iż oddech rynku nie był tak zły jak może wskazywać wynik dnia i tylko z tego powodu warto sesje potraktować jako konsolidującą wczorajszy wzrost WIG20 o przeszło 2 procent. Na wykresie dziennym pojawiła się świeca z dwoma cieniami, które sygnalizują, iż żadna ze stron nie zyskała dziś znaczącej przewagi. W istocie granice rozdania zostały ustalone w pierwszych dwóch godzinach sesji, a kolejne były podporządkowane rynkom bazowym. Technicznie patrząc ulokowanie WIG20 w rejonie 1765 pkt. stawia rynek w położeniu, które sprzyja dowiezieniu indeksu w granicach konsolidacji do końca sesji piątkowej, co byłoby najważniejszym wydarzeniem kończącego się jutro tygodnia.

W istocie zakończenie tygodnia na obecnych poziomach będzie porażką podaży, która nie wykorzystała wtorkowego naruszenia wsparcia w rejonie 1856-1735 pkt.

Adam Stańczak

Analityk DM BOŚ SA

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here