Naga MarketsDAX i WIG20 silnie w górę. Giełdy reagują na informacje o szczepionceDonald Trump zapowiedział wprowadzenie kolejnych ceł na chińskie towary po tym, jak Chiny poinformowały o zamiarze nałożenia sankcji na amerykańskie podmioty w związku z napiętą sytuacją w Hongkongu. Kalifornia podejmuje kolejne kroki mające na celu zatrzymanie epidemii koronawirusa, a rynki… kompletnie ignorują te doniesienia. Co warto wiedzieć w trakcie środowej sesji? Na pytanie to odpowiada Adam Rak z Comparic24.tv.

  • Kurs dolara spada, a rynki giełdowe rosną napędzane pozytywnymi nastrojami dotyczącymi szczepionki na koronawirusa
  • Para walutowa EUR/USD znajduje się na najwyższych poziomach od marca
  • DAX zyskuje 0,9%, WIG20 rośnie o 1%, a S&P 500 futures o 0,6%

Giełdy w Europie i USA napędzane informacjami o szczepionce

Akcje Moderna Inc. wystrzeliły górę w handlu pozasesyjnym we wtorek po solidnej wzrostowej sesji na NASDAQ, po tym jak spółka opublikowała informację o kolejnej pomyślnie zakończonej fazie testów szczepionki na COVID-19, która przyniosła zadowalające rezultaty, informował w środowy poranek Przemysław Tabor z Comparic.pl.

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku z informacjami o szczepionce rynek zdaje się nie reagować na doniesienia napływające z USA dotyczące zamknięcia przez Donalda Trumpa drzwi do dalszych negocjacji handlowych z Chinami w ramach „fazy drugiej”. Amerykański prezydent nadal obwinia Chiny za pandemię koronawirusa, a brak chęci do negocjacji ma być również odpowiedzią na napięcia utrzymujące się w Hongkongu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here