Naga MarketsDAX i S&P 500 w górę: Chiny dementują plotki dotyczące wojny handlowejWe wtorek rano, Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Chinach zaprzeczyło opublikowanym wczoraj doniesieniom Bloomberga, jakoby wstrzymane miały zostać dostawy do Chin produktów rolnych, w tym Soi ze Stanów Zjednoczonych. Działania te miały być odpowiedzią na nasilające się napięcie na linii gospodarczej i handlowej między tymi dwoma krajami.

  • Bloomberg poinformował w poniedziałek o wstrzymaniu dostaw produktów rolnych z USA do Chin. 
  • Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Chinach zdementowało tę informację we wtorek rano. 
  • Światowe i europejskie indeksy dynamicznie rosną po tej informacji. 

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Te artykuły również Cię zainteresują
MSZ w Chinach nie wstrzyma importu produktów rolnych

Od dłuższego czasu, oczy całego świata są skupione na napięciu pomiędzy Chinami i Stanami Zjednoczonymi. W poniedziałek, Bloomberg poinformował o wstrzymaniu importu produktów rolnych z USA do Chin. Pogłoski amerykańskiej firmy założonej przez Michaela Bloomberga spotkały się z chwilowym spadkiem indeksów.

Informacja ta okazała się jednak nieprawdziwa i została sprostowana we wtorek rano przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Chinach. Zhang Xiaoping – dyrektor eksportu Soi z Chin do USA napisał, że dostawy tego produktu odbywają się bez zakłóceń.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Wyraźne odbicie na niemieckim indeksie DAX

Wczorajsza informacja Bloomberga przyczyniła się do nagłego spadku głównych europejskich i światowych indeksów, a także rynku soi. Spadki były jednak chwilowe i były efektem nerwowej reakcji inwestorów. Po pojawieniu się komunikatu wydanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Chinach, dementującego wczorajszą wzmiankę Bloomberga obserwujemy spore wzrosty na rynkach. Aktualnie obserwujemy wyraźne odbicie niemieckiego DAX-a:

Notowania niemieckiego indeksu DAX z ostatnich 3 dni. Źródło: stooq.com

a także amerykańskiego kontraktu na indeks S&P500:

Notowania kontraktu na amerykański S&P500 z ostatnich 3 dni. Źródło: stooq.com

Obecnie każda informacja dotycząca w mniejszym lub większym stopniu stosunków handlowych na linii USA-Chiny spotyka się ze sporym poruszeniem na giełdowych i forexowych parkietach. Nie inaczej było w tym przypadku.

Zobacz również: Rubicon liderem wzrostów w maju na całej GPW

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here