Naga MarketsDAX i S&P 500 w górę, cena ropy również, kurs złota traci we wtorekGlobalny rynek akcji stabilizuje się po poniedziałkowym załamaniu, a inwestorzy czekają na szczegóły odnośnie rozwoju epidemii koronawirusa. Nastroje poprawiają też doniesienia o opracowywanej szczepionce. Futures na S&P500 i DAX są 1 proc. wyżej, na FX małe wahania, lekko odbija ropa, traci złoto.


S&P 500 i DAX w górę razem z ropą, kurs złota traci

  • Gwałtowny wzrost liczby przypadków w Korei Południowej i we Włoszech oraz rozprzestrzenienie się choroby w Japonii przeraziły inwestorów w poniedziałek, ale Światowa Organizacja Zdrowia powstrzymała się od ogłoszenia globalnej pandemii.
  • We wtorek oznaki uspokojenia tłumaczy się raportem Wall Street Journal na temat możliwej szczepionki, chociaż testy na ludziach nie są zaplanowane do końca kwietnia, a wyniki nie pojawią się do lipca lub sierpnia.
  • Dziś na rynku akcji w Azji nastroje są mieszane. Hang Seng podnosi się o 0,2 proc., a Shanghai Composite traci 0,6 proc. Koreański KOSPI odbija o 1,2 proc. W Japonii Nikkei225 nadrabia za wczorajszy brak handlu spadkiem o 3,34 proc.
  • W Europie futures na DAX rośnie o 1,4 proc., a kontrakt na S&P500 zyskuje 1,1 proc.
  • Na rynku walutowym doszło do niewielkich zmian. AUD lideruje odbiciu, ale tylko o 0,2 proc. względem USD do 0,6620. EUR/USD z pomocą zamykanych krótkich pozycji wspiął się do 1,0850; USD/JPY zatrzymał się na 110,80. EUR/PLN otwiera dzień ponad 4,30.
  • Ropa odbija niecały 1 proc. po tym, jak wczoraj straciła prawie 4 proc. WTI podchodzi pod 51,9 USD/b.
  • Stabilizacja nastrojów przynosi realizację zysków z rajdu ceny złota – spot jest o 1,3 proc. niżej i schodzi pod 1640 USD/oz.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here