Naga Marketsniemiecka flaga na tle niebaW środę rano inwestorzy oczekiwali danych dla niemieckiej gospodarki, w tym sprzedaży detalicznej oraz wskaźnika PMI dla przemysłu. Jak podał urząd statystyczny Destatis w porannym raporcie, sprzedaż detaliczna w Niemczech spadła w lipcu o 0,3% w ujęciu rocznym, nie spełniając oczekiwań analityków. Tymczasem aktywność w sektorze wytwórczym w Niemczech spadła w sierpniu w porównaniu do lipca.

  • Poranne dane dla niemieckiej gospodarki kluczowymi danymi dnia
  • Niemiecki indeks blisko poziomów 16 tys. punktów
  • Kurs euro wobec dolara amerykańskiego nie reaguje na dane
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs euro i DAX bez reakcji na dane z Niemiec

Poranne dane, które dostarczył urząd statystyczny Destatis oraz firma IHS Markit wskazują, że sprzedaż detaliczna w Niemczech spadła w lipcu o 0,3% w ujęciu rocznym, nie spełniając oczekiwań analityków.W raporcie opublikowanym w środę rano czytamy, że na poziomie miesięcznym, liczba ta spadła o 5,1%, również poniżej oczekiwań. Z oklei w ujęciu nominalnym, obroty straciły 4,5% rok do roku, ale wzrosły o 1,7% rok do roku.

Idąc dalej wyrównana sezonowo sprzedaż detaliczna żywności, napojów i wyrobów tytoniowych spadła realnie o 2,4% w porównaniu z czerwcem 2021 r. i o 2,5% w porównaniu z okresem przed pandemią COVID-19. Natomiast sprzedaż internetowa i wysyłkowa zmniejszyła się o 11,9% w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Dane z godziny 09:45 wskazują natomiast, że aktywność w sektorze wytwórczym w Niemczech spadła w sierpniu w porównaniu do lipca. zastępca dyrektora ekonomicznego w IHS Markit skomentował odczyt mówiąc, że:

– Podczas gdy nadal obserwujemy silny popyt na niemieckie towary, a wzrost nowych zamówień nadal należy do najwyższych w historii, poziom produkcji jest ograniczany, ponieważ producenci zmagają się z problemami w łańcuchu dostaw.

wykres Kurs euro EURUSD D1 01.09.2021
Kurs euro EURUSD D1 01.09.2021

Kurs euro wobec dolara amerykańskiego nie zareagował na dane w szczególny sposób. Rynek raczej nadal generuje sygnały wzrostowe, oscylując w zakresie 1,18030.

Potencjał dalszego wzrostu tego rynku jest duży a kolejnym ważnym zakresem docelowym dla pary EUR/USD może być poziom 1,19080 oraz 1,19600.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here