Naga MarketsDax i Dow Jones Industrial Average z nowymi rekordamiSpółki z sektora tradycyjnej gospodarki zdają się radzić sobie o wiele lepiej obecnie niż spółki z sektora technologicznego, co obserwować możemy w dywergencji notowań poszczególnych indeksów. Do łask dynamicznie wracają kryptowaluty, a rynek dyskontuje pakiet pomocowy w USA.

Dax i Dow Jones ustanawiają nowe rekordy

Kontrakty terminowe na główne amerykańskie indeksy giełdowe wyraźnie wzrosły we wtorek. Futures na DJIA rośnie o 0,5 proc., kontrakt na S&P 500 zwyżkuje o 0,8 proc., a na Nasdaq 100 o ponad 1,5 proc. Powód? Inwestorzy mogli z entuzjazmem przyjąć fakt, że amerykańska Izba Reprezentantów uchwali ostatecznie ustawę o pomocy dla gospodarki USA w wysokości 1,9 bln USD jeszcze w tym tygodniu, będzie to miało miejsce prawdopodobnie w środę. Administracja Joe Bidena zapowiedziała, że podpisze ustawę, zanim 14 marca skończą się zasiłki dla bezrobotnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Apetyt na ryzyko mógł się również zwiększyć po wypowiedziach sekretarz skarbu USA Janet Yellen, która stwierdziła, że nie ma oznak wzrostu inflacji w kraju, a decydenci będą uważnie monitorować sytuację i będą gotowi do działania. Administracja Bidena przekazała, że osoby, które zostały w pełni zaszczepione przeciwko koronawirusowi, mogą spotykać się bez masek w pomieszczeniach zamkniętych w małych grupach z innymi osobami, które zostały zaszczepione, ale powinny unikać podróży innych niż niezbędne. W poniedziałek na zamknięciu sesji Dow Jones wzrósł o prawie 1 proc., podczas gdy S&P 500 spadł o 0,5 proc, a Nasdaq o 2,4 proc.

W rezultacie Dow Jones ustanowił nowy rekordowy poziom w poniedziałek, co może być także efektem rotacji kapitału. Szybko rosnące rentowności obligacji w USA uderzają mocniej w wyceny spółek technologicznych, które zdają się być sprzedawane, a kapitał może wędrować do niedowartościowanych spółek typu value. Komentarze Davida Teppera, założyciela Appaloosa Management, również pomogły poprawić nastroje inwestorów. Tepper powiedział, że bardzo trudno jest być obecnie niedźwiedzio nastawionym do akcji i uważa, że wyprzedaż papierów skarbowych, która spowodowała wzrost rynkowych stóp procentowych, prawdopodobnie dobiegła końca.

Tymczasem w Europie rekordem może pochwalić się niemiecki DAX 30, który skoczył o ponad 3 proc., osiągając najwyższy poziom w historii. Inwestorzy zdają się oczekiwać przyspieszenia globalnego wzrostu gospodarczego dzięki trwającemu wprowadzaniu szczepionki na COVID, a rządy i banki centralne na całym świecie zwiększają wysiłki, aby wesprzeć gospodarki dotknięte pandemią.

Wydaje się, że również wprowadzenie pakietu fiskalnego w Stanach Zjednoczonych oraz dobry ogólny optymizm na rynkach może być także odczuwalny na kryptowalutach. Notowania bitcoina znajdują się już powyżej 53000 USD, i to mimo szybko zyskującego dolara amerykańskiego na rynku forex. Z kolei kurs ETH/USD wzrósł już do 1850 USD i jest blisko swojego najwyższego poziomu w historii, który został ustanowiony w rejonie 2040 USD. Nie tak dawno, po korekcie, ETH kosztowało mniej niż 1300 USD, zatem odbicie wydaje się bardzo wyraźne. Rynek może liczy również na to, że część pieniędzy, które Amerykanie otrzymają napłynie do kryptowalut. Wcześniej, gdy Amerykanie otrzymywali bezpośrednie przelewy na kwotę 1200 USD, szefowie giełd kryptowalut w USA wspominali o tym, że chwilę później zaczęły pojawiać się nowe konta giełdowe zasilane właśnie taką kwotą.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcję lotos | bitcoin era opinie | kurs zlotego | analiza giełdowa | grupa lotos akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here