Naga MarketsDzisiejsze spojrzenie na DAX oczami Admiral Markets
Dzisiejsze spojrzenie na DAX oczami Admiral Markets

Niemiecki rynek akcji, który przez ostatni miesiąc mocno szedł do góry, odreagowując przecenę z przełomu lipca i sierpnia wywołaną głównie ukraińsko-rosyjskimi strachami, od dwóch sesji koryguje ten ruch. Analizując sytuację na wykresie DAX-a w kompresji godzinowej można nawet przypisać stronie podażowej mały sukces. Jest nim formacja głowy z ramionami. Jej realizacja oznacza spadek w rejon 9625 pkt., czyli w rejon oddziaływania silnej krótkoterminowej strefy wsparcia, jaką w strefie 9598,3-9625 pkt., tworzą lokalne maksima z końca sierpnia, okrągły poziom 9600 pkt., dawny opór tworzony przez 61,8% zniesienie spadków czerwiec-sierpień br., a także dolne ograniczenie miesięcznego kanału wzrostowego.

Strefa wsparcia 9598,3-9625 pkt. wydaje się obecnie na tyle mocną barierą popytową, że szanse na jej przełamanie w najbliższym czasie wydają się nikłe. Szczególnie, że podaż, poza wspomnianą głową z ramionami, nie ma silniejszych argumentów na rzecz sprzedawania akcji. W zasadzie nawet należałoby zadać pytanie, czy już ta spadkowa korekta się nie zakończyła?

Przyjmując, że strefa 9598,3-9625 pkt. się obroni, to bliskość 9600 pkt. powinna być wykorzystana do zakupów akcji. W krótkim czasie DAX ma szansę nie tylko wrócić do maksimów z września, ale też je pokonać i skierować się ku poziomowi 10000 pkt.

Powyższy wzrostowy scenariusz przestanie być aktualny z chwilą wybicia poniżej 9598,3 pkt. Wówczas trzeba się liczyć z cofnięciem DAX-a do 9368,8 pkt.

DAX na wykresie jednogodzinnym prezentuje silnie wzrostowy scenariusz
DAX na wykresie jednogodzinnym prezentuje silnie wzrostowy scenariusz

Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko we wrześniu dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na
info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo. Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem dostęp do sesji Live Trading we wrześniu masz zagwarantowany całkowicie za darmo. Wystarczy, że wypełnisz formularz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here