Naga MarketsDAX: coraz bliżej szczytuNiemiecki index powrócił do oporu 13200 punktów. Miejsce to charakteryzuje się dużą ilością szczytów, które się tutaj znajdują. Są one efektem działania podażowej strony rynku, czyli inwestorów, którzy nie wierzą w utworzenie nowego szczytu na tym instrumencie.

Nowy szczyt na DAX już blisko

Trudno nazwać przypadkiem fakt, że wielomiesięczne wzrosty wyhamowały blisko miejsca, gdzie w lutym rozpoczęła się ogromna wyprzedaż na niemieckim parkiecie.

Świece z ostatnich ośmiu dni znajdują się pod czerwoną linią 13200punktów. Nie można wykluczyć jej przełamania, gdyż aktualny sentyment jest wzrostowy, ale zastanawiający jest ten mini ruch boczny.

Najbliższe wsparcie to 12300 punktów. Dopiero spadki poniżej tej wartości zasugerowałyby możliwość rozbudowy struktury wykresu o kolejne elementy spadkowe.

Wysokie wartości Stochastica, podobne do tych z połowy października, wskazują na możliwe spadki. Wtedy udało się przełamać ww. wsparcie i utworzyć punkt zwrotny na cenie 11314 punktów. Podaż wychodząc powyżej 12300 punktów, straciła szanse na utworzenie kolejnego impulsu. Być może opór 13200 okaże się zapowiedzią kolejnej serii czarnych świec.

Alternatywa to podążanie ścieżką wyznaczoną przez amerykańskich „kolegów”, którzy na fali wyborów i informacji o szczepionkach utworzyli nowe szczyty.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here