Naga MarketsMiniony tydzień był kolejnym pokazem siły byków na niemieckich indexach. We wtorek niedźwiedzie próbowały kontrować, ale skończyło się to jednodniową korektą i kolejnymi szczytami na następnych sesjach. W obecnej chwili trend jest wzrostowy na wszystkich niemieckich indexach bez śladów jego odwracania. Na zajęcie pozycji długiej jest za późno, a dla pozycji krótkich brak jest obecnie sygnałów

W oczekiwaniu na sygnały zmiany trendu zobaczmy czego możemy oczekiwać w najbliższym czasie. Według teorii fal wykres, który przedstawiłem w zeszłym tygodniu (analiza z 1 marca) nadal jest przeze mnie preferowany (poniżej jego uaktualniona wersja). Obecnie kończy się fala 3 i za chwilę rozpocznie się korekcyjna fala 4 z możliwością spadków do poziomu 10500.

Te artykuły również Cię zainteresują
2015-03-08_analiza_weekendowa_DAX_Daily

W poprzednim wpisie wskazywałem poziom 11500 jako zgrupowanie poziomów fibo zarówno na interwale dziennym jak i miesięcznym. Wydaje się, że piątkowe przekroczenie tego poziomu w dodatku przeciętnym wolumenem to już dezynwoltura byków. Niedźwiedzie wspiera również klin kończący, w którym porusza się DAX. Gdyby jednak odstawić na bok w/w argumenty, które powinny wywołać spadki to na interwale miesięcznym można wyznaczyć kanał wzrostowy i obecnie górne ograniczenie tego kanału jest na poziomie 12000.

2015-03-08_analiza_weekendowa_DAX_channel_monthly

Jeszcze jedno spojrzenie na DAX na interwale miesięcznym łącznie ze wskaźnikiem MACD. Skrajne wychylenia linii MACD zawsze powodowały pojawienie się ekstremum cenowego. Czasami był to wręcz idealny punkt zwrotny. Linia MACD (czerwona) tylko raz w historii była tak wysoko jak obecnie i było to w 2000 roku (na wykresie pogrubione strzałki). Cztery inne świece, gdy ta linia również była wysoko, zaznaczyłem na wykresie kółkami. Zawsze takie wychylenia powodowały spadki.

2015-03-08_analiza_weekendowa_DAX_monthly

Jeszcze ten sam wskaźnik ale na interwale dziennym. Porównanie obecnej sytuacji z rokiem 2000. Na wykresie można dostrzec, że sam moment dojścia linii MACD do ekstremum spowodował tylko chwilową korektę i nie przeszkodziło to indexowi urosnąć jeszcze 1000pkt zanim nastąpił faktyczny zwrot. Tamten zwrot był już jednak ostateczny i rozpoczął bessę.

2015-03-08_analiza_weekendowa_DAX_2000-2015

Z pozostałych indexów DAX, ograniczę się tylko do wykresu MDAX ponieważ wszystkie wykresy wyglądają równie byczo i na razie brak jest oznak odwracania trendu.

2015-03-08_analiza_weekendowa_MDAX_daily
Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here