Naga MarketsCzwartkowa sesja była bardzo udana dla DAX’a. Udało się o kilka punktów przebić historyczne maksimum ustanowione w zeszły piątek i index doszedł do poziomu 11022. Chwile zwątpienia przeżyły byki kiedy w serwisach pojawiła się informacja o odrzuceniu przez Niemcy greckiej propozycji przedłużenia umowy kredytowej. Szybko się jednak pozbierały i sesję udało się zakończyć minimalnie powyżej poziomu 11000 (wynik sesji +0,37%). Podobnie jak w środę bardzo mocny był index średnich spółek MDAX, który przez większość sesji poprawiał historyczny szczyt, kończąc dzień wzrostem +0,77%.

Od strony technicznej, flaga którą wczoraj przedstawiałem na DAX30 zmniejsza amplitudę ruchów i tworzy się formacja klina (klin zaznaczyłem pogrubionymi liniami). W tym wypadku po takich wzrostach byłby to klin kończący, podobny klin można wyrysować na MDAX. Taka formacja ma bardzo istotną cechę po silnych wzrostach kończy się wybiciem w dół.

2015-02-19_podsumowanie_sesji_CZW_DAXF

Zapraszam do weekendowej analizy indexu DAX i MDAX gdzie m.in. szerzej omówię formację klina kończącego oraz przedstawię szersze spojrzenie na rynek. tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here