Naga MarketsKostki z napisem DAXNa przełomie października i listopada portal Comparic.pl wraz ze wsparciem partnera Capital.com organizował konkurs „Typowanie kursu DAX30”, w ramach którego na laureatów czekał notebook Huawei MateBook D14 oraz zestawy książek dotyczących tematyki inwestycyjnej. Zwyciężczynią okazała się Pani Małgorzata, która w swoim typowaniu pomyliła się zaledwie o 0,7 pkt., deklasując konkurencję. W krótkiej rozmowie z Comparic.pl odpowiada o tym jak pandemia i lockdown pchnęły ją w stronę tradingu oraz o podejściu do tradingu.

  • Zwyciężczyni konkursu Comparic.pl typowała kurs DAX na poziomie 12 450 pkt., rzeczywiste kwotowanie z godziny 12:00 (6 listopada 2020 r.) wyniosło natomiast 12 450,7 pkt.
  • Jak przyznaje tradingiem zainteresowała się na poważnie w trakcie pandemii
  • W codziennym tradingu korzysta między innymi z analiz Maksymiliana Bączkowskiego w ramach serii PSV

DAX 30 w czasie pandemii roku wyborczego. Duża zmienność niemieckiego indeksu

Od początku roku niemiecki DAX zyskuje co prawda niespełna 0,1%, nie powinno to jednak zwieźć sympatyków statystyk. W międzyczasie indeks notował bowiem spadek w zakresie ponad 40%, aby następnie zyskać kolejne 70%. W czasie pandemii i w okresie wyborów prezydenckich w USA benchmark był poddany silniej zmienności, a ruchy rzędu kilku procent w trakcie kolejnych sesji były standardem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Stąd też konkurs na typowanie kursu DAX 30 przyniósł ze sobą wiele emocji, a rywalizacja trwała do samego końca. Ostatecznie niemal aptekarską prognozę podała Pani Małgorzata, z którą rozmawiał portal Comparic.pl.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Comparic.pl pl: Jak długo aktywnie zajmuje się Pani tradingiem i jakie instrumenty są przez Panią najczęściej handlowane?

Małgorzata Zapart: Choć giełda nie jest mi obca, tradingiem zaczęłam się interesować w zasadzie przez pandemię – w związku z wiosennym lockdownem miałam więcej czasu i zaczęłam podglądać pasję partnera. Najczęściej właśnie indeks DAX 30 i ropa Brent  – koncentrowałam się głównie na tych instrumentach.

C: W którym momencie trwania konkursu podała Pani swój typ dla DAX 30. Czy czekała Pani do ostatniej chwili, czy nie było to istotne.

M.Z.: Typ swój podałam niemal w ostatniej chwili, we wtorek chyba na 20 minut przed końcem wyznaczonego terminu zgłoszeń, czekając na wstępne wyniki wyborów z USA. Z powodu braku istotnych wiadomości z rynku i przy trendzie wzrostowym na DAX 30, zakładając jednocześnie brak do wyznaczonego terminu, finalnego rozstrzygnięcia wyborów w USA i brak zamieszek ze strony wyborców Trumpa (do godziny 12 w piątek 06.11.2020).

C: W typowaniu kierowała się Pani szczęściem, czy też podany kurs był wynikiem przeprowadzonej analizy?

M.Z.: Nie da się ukryć, że musiałam mieć dużo szczęścia typując wynik tak bliski rozstrzygnięciu końcowemu. Tak jak mówiłam jednak wcześniej, nie był to oczywiście ślepy strzał, przyjęłam określone założenia (rynek w trendzie wzrostowym), które najwyraźniej się sprawdziły. We wtorek DAX 30 był na poziomie ok. 12 000 pkt. a do piątku do godz. 12.00. 6 listopada nie zakładałam większych perturbacji, stąd typ 12 450 pkt. Po południu mogło być już różnie (napływające dane z USA i podsycanie emocji przez Donalda Trumpa).

Korzystałam też z analiz profesjonalistów, śledzimy z partnerem Comparic.pl i analizy Maksymiliana Bączkowskiego, to z jego postu dowiedzieliśmy się o konkursie organizowanym przez Tradersarea.pl i Capital.com. Często czytamy jego strategię PSV, która z różnych analiz najbardziej przypadła nam do gustu:  krótko, zwięźle i na temat.

C: Jeżeli miałaby Pani jeszcze raz przeanalizować DAX 30, to w którym miejscu skończy on Pani zdaniem 2020 rok? 

M.Z.: Dość odległy termin, to trochę jak wróżenie z fusów… zgadywanie co się będzie działo globalnie, ale kontynuując zabawę mój typ na koniec roku to 12 950 pkt. Sama jestem ciekawa co się będzie działo.

Już wkrótce podobne konkursy. Śledźcie nas uważnie!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBAH chce po nowym roku rozpocząć działalność dilerstwa samochodów używanych
Następny artykułBitcoin opuszcza portfele inwestorów długoterminowych, ale to dobry znak dla hossy BTC
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here