Naga MarketsDAX 30 rośnie o prawie 1 procent, optymizm nie opuszcza inwestorówOptymizm nie opuszcza inwestorów. Uspokajać ich może przekaz przedstawicieli amerykańskiej Rezerwy Federalnej, że inflacja będzie jedynie przejściowa i nie doprowadzi do zacieśniania polityki monetarnej w USA.

DAX 30 ze wzrostem, na rynku kryptowalut cena bitcoina wróciła w rejon 38 tys. USD

We wtorek europejskie rynki akcji znajdują w pobliżu rekordowo wysokich poziomów, a niemiecki DAX 30 rośnie o prawie 1 proc., do rekordowego poziomu 15 580 pkt. Inwestorzy nadal zdają się koncentrować na perspektywie solidnego ożywienia w 2021 r. Jednocześnie odetchnęli z ulgą po ostatnich niepokojach związanych z rosnącą inflacją. Prezes Banku Anglii Andrew Bailey powiedział w poniedziałek, że nie widzi, aby inflacja stanowiła poważny problem w perspektywie średnio i długoterminowej, podczas gdy amerykańska Rezerwa Federalna zobowiązała się do utrzymania ultraluźnej polityki monetarnej pomimo ostatniego wzrostu cen konsumpcyjnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wystąpienie głównego ekonomisty Europejskiego Banku Centralnego, Philipa Lane’a, będzie analizowane pod kątem wskazówek dotyczących tego, co bank może zrobić na czerwcowym posiedzeniu. Tutaj dochodzi temat silnego euro, które ponownie zbliża się do szczytów z początku 2021 r. Wówczas powodował to niezadowolenie EBC.

W Stanach Zjednoczonych po udanej poniedziałkowej sesji, gdzie Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,54 proc., S&P 500 zyskał 0,99 proc., a Nasdaq Composite 1,41 proc., inwestorzy oczekują teraz na publikację cen konsumpcyjnych w USA oraz drugiego szacunku PKB za I kwartał w dalszej części tygodnia.

Na rynku kryptowalut cena bitcoina wróciła w rejon 38 tys. USD po spadku w weekend do 31 tys. USD. Ponownie optymizm na rynek wniósł Elon Musk, który to wraz z prezesem MicroStrategy (spółki notowanej na nowojorskiej giełdzie z największą ilością BTC w portfelu) zasygnalizowali wsparcie dla widocznych wysiłków górników BTC, aby uczynić ich operacje bardziej przyjaznymi dla środowiska. Spotkanie przedstawicieli branży ma odbyć się w niedzielę, co może przekładać się na kolejną podwyższoną zmienność na rynku walut wirtualnych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania alior | playway notowania | dax spekulant | notowania kryptowalut | pgnig notowania | budimex akcje | stalprodukt notowania |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here