Naga MarketsDAX 30 mocniej w dół. W środę indeks traci 1,2%Środowy poranek przynosi silne cofnięcie na głównych indeksach giełdowych w Europie. Niemiecki DAX 30 traci ponad 1,2%, a spadki na CAC40 także przekraczają 1%, zauważają analitycy XTB.

DAX mocno w dół razem z innymi indeksami w Europie

– Jeśli chodzi o powód przeceny, nie było wyraźnego katalizatora dla tego ruchu i wygląda na to, że wyprzedaż w Europie jest reakcją na kumulację wydarzeń. Gwałtowny spadek kryptowalut w dniu wczorajszym, przerwanie wzrostowej 8-dniowej passy na rynku akcji w Azji, a także jastrzębie komentarze członków Fed (wywiad Bullarda z Financial Times) – komentuje XTB w środowej analizie.Wygląda na to, że rynki w końcu zdają sobie sprawę, że tapering nadejdzie raczej wcześniej niż później.

– Patrząc technicznie na interwał D1, na wykresie może budować się formacja podwójnego szczytu. Linia szyi dla tego układu znajduje się przy 15 615 pkt, a jej ewentualne pokonanie może przełożyć się na przyspieszenie przeceny. W przypadku realizacji takiego scenariusza, kolejnym wartym uwagi miejscem będzie średnia z ostatnich 100 okresów – 15 466 pkt i dolne ograniczenie układu 1:1 przy 15 280 pkt. – dodaje zespół XTB.

DAX 30 interwał D1. Źródło: xStation5


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here