Naga MarketsDAX 30 i S&P 500 z ujemnymi kwotowaniami indeksów futures w poniedziałekGlobalne rynki akcji znajdowały się w piątek pod presją. Inwestorzy wciąż mogli dyskontować słowa Jerome Powell’a wypowiedziane podczas konferencji po posiedzeniu Fed, które miało miejsce w środę. Wydaje się, że inwestorzy oczekiwali na jeszcze bardziej niż dotychczas ,,gołębi” przekaz w zakresie możliwość zwiększenia programu QE.

Na to nałożyły się również negatywne informacje odnośnie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 w Europie. W piątek, Dania i Grecja ogłosiły nowe ograniczenia, aby powstrzymać rosnące poziomy nowych przypadków zakażeń koronawirusem w niektórych ze swoich największych miast, podczas gdy Wielka Brytania rozważa nowy, powszechny lockdown.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W dniu dzisiejszym spodziewamy się kontynuacji słabego zachowania rynku akcji na co wskazują min. ujemne kwotowania kontraktów terminowych na DAX30 i S&P500. Negatywne otoczenie przełożyło się chociażby na słabe zachowanie Shanghai Composite Index, który w godzinach rannych wskazywał na ponad 0,5% stratę. Rynek Japoński w dniu dzisiejszym jest wyłączony z aktywności z uwagi na święto.

W dniu dzisiejszym warto zwrócić uwagę na notowania spółki Play Communications, która poinformowała rano o otrzymaniu w sierpniu wstępnej oferty w związku z potencjalną transakcją nabycia 100% akcji spółki w drodze w wezwania. Powyższe może implikować podwyższoną zmienność na walorze oraz rozgrywanie przez inwestorów pozytywnego scenariusza w zakresie ziszczenia się transakcji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here