Naga MarketsDavid Rosenberg (Rosenberg Research): bitcoin jest w fazie bańkiDavid Rosenberg, główny ekonomista Rosenberg Research, twierdzi, że na rynku bitcoina mamy już bańkę. Warto zauważyć, że dziś 1 BTC kosztuje ponad 38 000 USD, czyli aż 31 proc. więcej niż 7 dni temu.

  • David Rosenberg, główny ekonomista Rosenberg Research, twierdzi, że dziś bitcoin jest już mocno przewartościowany.
  • Mimo jego sceptycyzmu w bitcoina nadal inwestują duże firmy

Obecna sytuacja na rynku BTC

Choć w momencie pisania tych słów trwa korekta, bitcoin jest droższy o ok. 100 proc. w porównaniu do sytuacji sprzed miesiąca. Dziś za 1 BTC na giełdach należy zapłacić 38 400 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wielu ekspertów na rynku uważa, że ​​wzrost ten jest oparty na silnych fundamentalnych trendach, takich jak np. dewaluacja dolara amerykańskiego czy halving, jaki miał miejsce na rynku bitcoina w maju 2020 roku. Odnotowano również dużą ilość bitcoinów zgromadzonych zarówno przez inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych.

Jednak nie wszyscy są przekonani, że rynek będzie dalej rósł. Są też zdania, że już dziś BTC jest mocno przewartościowane.

Bitcoin to bańka

David Rosenberg, główny ekonomista Rosenberg Research, powiedział niedawno, że jego zdaniem światowe rynki są nadmiernie napompowane.

– Opierając się na naszych wycenach [giełdowych], jesteśmy od 20 do 30 proc. przewartościowani na podstawie wielu różnych wskaźników – stwierdził.

Jego zdaniem ten sam problem widać na rynku BTC.

Paraboliczny ruch na bitcoinie w tak krótkim czasie (…) jest wysoce nienormalny – powiedział.

Pomimo swojego sceptycyzmu do bitcoina, optymistycznie patrzy on na złoto, które jest w jego oczach lepszym safe haven niż kryptowaluta.

Mimo jego sceptycyzmu, na rynku widać nadal większe ruchu ze strony firm. Grayscale’s Bitcoin Trust dokupiło 22 grudnia ponad 12 000 BTC. I inne fundusze z Wall Street nadal wyprowadzają kapitał na rynek bitcoina.

Pod koniec grudnia MicroStrategy potwierdziło zaś, że nabyło BTC o wartości około 650 milionów USD.

Wczoraj BTC kosztowało 40 000 USD, dziś ok. 39 000 USD.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here