Naga MarketsDavid Rosenberg: myliłem się co do bitcoina (BTC)Ekonomista David Rosenberg przyznał się do błędu i powołał na własną „ignorancję na temat bitcoina”. Wcześniej powiedział, że kryptowaluta to ogromna bańka. Przyznał, że BTC przekroczyło jednak jego oczekiwania, ale on sam nadal preferuje złoto, ponieważ rozumie je znacznie lepiej niż cyfrową walutę.

  • David Rosenberg twierdzi, że BTC mocno go zaskoczyło. Dostrzega dziś pozytywy kryptowaluty.
  • Nadal jednak zauważa, że na BTC mamy bańkę. Jest to jednak inny wzrost, niż ten, który widzieliśmy w czasie hossy dot-comów.

David Rosenberg: bitcoin zaskoczył wszystkich

David Rosenberg, główny ekonomista i strateg w Rosenberg Research, przyznał w czwartek w Trading Nation, że bitcoin przekroczył jego oczekiwania. W grudniu powiedział, że bitcoin jest “wielką bańką”. Podkreślał, że kod bitcoina nie ogranicza podaży do 21 milionów coinów, bowiem „tak naprawdę w protokole nie ma nic, co sugerowałoby, że podaż bitcoinów nie może wzrosnąć po osiągnięciu tego limitu”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Teraz przyznał, że był w błędzie. Nie zamierza jednak kupować BTC.

Po prostu bardziej rozumiem złoto – wyjaśnił.

Przystąpił też do porównania bitcoina ze złotem.

– Byłem bardzo optymistycznie nastawiony do złota – zauważył. – Jedyną rzeczą, jaką wiem o złocie, jest to, że [jego kurs] cechuje się jedną piątą zmienności [kursu] bitcoina – dodał.

Potem powiedział, że dziś wiele osób jest zaskoczonych tym, co dzieje się na rynku.

– Myślę, że bitcoin przekroczył oczekiwania prawie wszystkich… może nie wszystkich, ale na pewno przekroczył moje – przyznał.

Rosenberg został również zapytany, czy nadal postrzega bitcoina jako „największą bańkę, która obecnie trwa”.

– Powiedziałbym, że w przypadku S&P 500 jest kilka innych akcji [spółek], które mogą z tym [tj. bitcoinem] konkurować, ale powiedziałbym, że tak… wszystko, co musieliście zrobić, to spojrzeć na wykres bitcoina z ostatnich kilku miesięcy i wygląda to parabolicznie – powiedział.

Bitcoin to nie bańka dot-com

Zwrócił uwagę na to, że można nałożyć wykres bitcoina z ostatnich kilku miesięcy na wykres akcji dot-comów.

– Nie zamierzam mówić, że spadnie tak jak akcje dot-comów, ale paraboliczny ruch bitcoina… powiedziałbym, że w tak krótkim okresie czasu jest wysoce anormalne.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here